Bavarijoje (Vokietija) mokyklos lankymas yra privalomas, nuo pamokų mokiniai atleidžiami tik išskirtinais atvejais, tokiais kaip liga. Tačiau, dauguma tėvų siekdami sutaupyti šiek tiek pinigų į keliones leidžiasi nesulaukę mokinių atostogų. Todėl dėl taisyklių nesilaikymo ir be priežastinio mokinių ištraukimo iš pamokų, Vokietijoje nubausta jau daugiau kaip 20 šeimų.

Policija pričiupo 11 šeimų, besiruošiančių skristi atostogauti kartu su vaikais, kurie tuo metu turėtų sėdėti mokyklos suole, Niurnbergo oro uoste. Dar 10 šeimų pričiupta ir Memingeno oro uoste.

Tėvai renkasi keliauti ne mokinių atostogų metu dėl kelių priežasčių: gerokai mažesnių skrydžių ir viešbučių kainų bei siekdami išvengti grūsčių bei turistų gausos.

Tačiau, atostogų kaina bus gerokai didesnė toms šeimoms, kurios bus pričiuptos policijos arba Švietimo departamento. Pranešama, kad baudos kaina tėvams gali svyruoti nuo kelių eurų per dieną, kol mokinio nėra mokykloje, iki tūkstančio eurų.

„Kreipiuosi į visus tėvus, tikiuosi, jog jie suvokia savo, kaip pavyzdžio, poziciją vaiko gyvenime. Sulaukite vaikų atostogų pradžios“, – prašo Bavarijos švietimo ir kultūros, mokslo ir meno ministerijos ministras Bernd Sibler.