Bene populiariausias ir žymiausias kruizas ilgiausia pasaulio upe Nilu organizuojamas jau nuo XIX a. 1869 m. žymusis turų organizatorius Thomas Cookas buvo pirmasis, pasiūlęs kilmingiems ir turtingiems anglams plaukti upe garlaiviais.

Tarp keliautojų upe buvo daug žymių žmonių, viena jų – rašytoja Agatha Christie, sukūrusi dar vieną detektyvinę istoriją su Erkilsu Puaro – „Mirtis plaukiant Nilo upe“. Dabar dominuoja kruiziniai laivai, taip pat yra išlikę keli garlaiviai, siūloma plaukti ir dahabiya – dideliais burlaiviais, pritaikytais kruizui.

Nilo pakrantės tiesiog nusėtos didingais Senojo Egipto pasaulio paminklais, autentiškais arabiškais miesteliais su dirbamos žemės laukais ir ganyklomis. Daug kur galima išvysti prabangias vietos turtuolių ar atvykėlių vilas, nes visi nori mėgautis vaizdu į upę ir už tai moka didžiulius pinigus. Šie vaizdai džiugina kiekvieno patogiai denyje ant gulto įsitaisiusio ir šaltą džiovintų kinrožių žiedlapių arbatą gurkšnojančio kruizo turisto širdį.

df3cae24ff5b68ea63f25688d6fd2257fa1de96d

123rf.com nuotrauka. Nilo upė

Per ekskursijas nusikelsite kelis tūkstantmečius atgal, panirsite į Senosios Egipto civilizacijos architektūros stebuklų šalį. Aplankysite didžiausią pasaulyje Karnako šventyklos kompleksą, grožėsitės įvairiaspalvėmis Karalių slėnio kapavietėmis, sustabdysite laiką geriausiai išlikusioje Egipte dievo Horo šventykloje Edfu. Sužinosite apie Izidės dvasinio kulto apeigas Filės šventykloje, išvysite mumifikuotus krokodilus dievo Sobeko šventykloje Kom Ombo. Jokios kliūtys nesulaikys jūsų, norinčių patekti į Cheopso piramidės karaliaus menę, stebins laidojimo tradicija Aleksandrijos katakombose Kom Al Sakafa.

Kruizas nuostabus transporto priemonių įvairove – keliausite laivu, autobusu, traukiniu. Norintiems laisvą laiką paįvairinti įsimintinomis pramogomis, esant galimybei bus pasiūlyta pasivažinėti karietomis Luksore per turgų ar plaukti tradiciniu burlaiviu „feliuka“ į gamtos oazę – Botanikos sodą Kičenerio saloje. Iš ten motorlaiviu laviruodami tarp granitinių uolų vyksite aplankyti nubių kaimo, kur užsuksite į vietos mokyklą, taip pat į tradicinius nubių namus.

a

123rf.com nuotrauka. Kruizas Nilo upėje

Aptarnaujantis personalas laive leidžia pasijusti tikrais lordais ir madam, kuriems rodomas išskirtinis dėmesys, visada palaikoma gera nuotaika, netrūksta linksmybių. Laivo restoranas nuolat stebina ne tik europietiškos, bet ir tradicinės arabiškos virtuvės patiekalais.

Visada pasiruošęs nustebinti keliautojus floros ir faunos pasaulis, kupinas netikėtumų, kai per ekskursijas pamatai varaną, tulžius, kukučius, įvairių rūšių akacijas, mangų ar chorisijų medžius, turinčius milžiniškus spyglius.

Viena pirmųjų pasaulyje turistinių pramogų išlieka populiari ir įdomi net ir šiais, moderniais, laikais, kai keliauti galima į visas planetos puses.

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.