Šiandien CheapAir.com pranešė apie savo kasmetinio lėktuvų bilietų tyrimo rezultatus, kuriuose pateikia atsakymą į visiems dažnai kylantį klausimą – prieš kiek laiko turėčiau pirkti lėktuvo bilietus, kad gaučiau geriausią ir pigiausią skrydžio pasiūlymą?

Tyrime buvo analizuojami duomenys iš 917 milijonų parduotų bilietų ir beveik 3 milijonų reisų Jungtinių Amerikos Valstijų viduje. Remiantis šiais duomenimis, geriausias laikas pirkti lėktuvo bilietus yra 70 dienų prieš išvykimą. Tai gana didelis padidėjimas, lyginant su praėjusių metų tyrimu, kuris atskleidė jog pigiausi bilietai buvo parduodami 54 dienos prieš išvykimą.

Mėgstantiems planuoti iš anksto

Jeigu lėktuvo bilieto pradedate ieškoti iš anksto, nenustebkite, jei kainos dažnai keisis. Per 11 mėnesių skrydžio bilieto kaina gali pakisti daugiau kaip 60 kartų ir svyruoti maždaug 35 eurų intervale.

Ieškantiems skrydžio nuo keturių mėnesių iki trijų savaičių (121-21 dienos) prieš išvykimą, CheapAir.com pataria būti pasiruošusiems čiupti bilietus, kadangi patrauklios kainos šiuo laikotarpiu gali atsirasti netikėtai, o vėliau vėl dingti.

pexels-photo-69866

Paskutinės minutės bilietai

CheapAir.com pabrėžia, kad keliautojai rizikuoja mėgindami užsisakyti skrydį 20-14 dienų prieš išvykimą. „Jeigu jums nusišypsos laimė, galbūt dar rasite gerą pasiūlymą, tačiau tokiu metu dažniausiai pigūs bilietai jau būna išparduoti“, – teigia tyrimą atlikusi bendrovė.

Vėliau viskas darosi dar labiau komplikuota. Jeigu lauksite paskutinės minutės ir skrydžio pradėsite ieškoti likus 13 – 17 dienų prieš išvykimą, jums gali tekti pakloti maždaug 80 eurų daugiau, nei užsisakant skrydį iš anksto. Na, o paskutines 6 valandas prieš skrydį bilietai gali pabrangti net iki 200 eurų.

pexels-photo-585009

Nors CheapAir.com tyrimas atskleidė, kad savaitės diena visiškai neturi įtakos bilietų kainai, metų laikas gali būti reikšmingas veiksnys. Užsisakyti vasaros keliones geriausia prieš 47 dienas, žiemos ar rudens prieš 62-69 dienas, o pavasario net prieš 90 dienų.

Tam, kad keliautojai nepasimestų skaičiuose, kainas galima stebėti įvairių programėlių, tokių kaip „Kayak“ ar „Hopper“, pagalba.