Amerikietė Allison Reiber DiLiegro metė savo darbą Niujorko mieste ir kartu su savo vyru išvyko į kelionę aplink pasaulį. Dabar moteris dalina kelionių patarimus ir pasakoja apie tai, kaip tokios kelionės metu išlikti atsakingu suaugusiu, kuris pats užsidirba pragyvenimui.

Pinigų taupymas

Prieš leidžiantis į kelią, mergina pataria turėti pradinį kapitalą. Taupyti pinigus nėra lengva, tačiau, nėra ir neįmanoma. Pagalvokite, kiek pinigų išleidžiate valgydami maistą restoranuose ar žiūrėdami filmus kino teatruose? Allison nusprendė gaminti valgį namuose, o šeštadienio vakarus leisti prie televizoriaus ekrano. Sporto klubą iškeitė į bėgiojimą lauke, o prabangius vakarėlius į nemokamas parodas ir kitus renginius. Netrukus poros tikslas buvo pasiektas – jie susitaupė užtektinai pinigų ir leidosi į kelionę.

Darbas nuotoliniu būdu

Pradėję savo kelionę Pietryčių Azijoje, pora sutiko keletą žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu, tad nusprendė tą išbandyti patys. Jeigu jūsų specialybė susijusi su internetine rinkodara, grafiniu dizainu, vertimu, rašymu, kalbų mokymu ar panašiai – savo darbą laisvai galite tęsti kaip laisvai samdomas darbuotojas ir pareigas atlikti nuotoliniu būdu.

Laisvai samdomų darbuotojų populiarumas auga akyse. Pagal 2017 metų tyrimą, net 36 % JAV gyventojų atlieka laisvai samdomo darbuotojo paslaugas, manoma, kad šis skaičius per 10 metų išaugs iki 50 % ir daugiau. Be to, laisvai samdomais darbuotojais domisi ir didelės korporacijos, kaip „Amazon“ ar „Dell“.

Allison šiuo metu sėkmingai dirba laisvai samdoma rašytoja ir daugiausiai rašo kelionių tematika.

Back to business, eating curry to the scent of exhaust fumes #bangkok

A post shared by Allison Reiber DiLiegro (@allisondiliegro) on

Daugiau nei atostogos

Dažnai po atostogų jaučiamės dar labiau išsekę, nei prieš jas. Juk nuvykę į tolimą kraštą norime pamatyti kaip įmanoma daugiau, o stengdamiesi tobulai įgyvendinti savo planą tik dar labiau pavargstame.

Tačiau, dirbant ir keliaujant po pasaulį, vienoje vietoje pora apsistoja mažiausiai mėnesiui. Todėl jie turi galimybę neskubėdami susipažinti su šalies kultūra, žmonėmis bei atrasti mėgstamas vietas. Be to, nereikia niekur skubėti, nes visas laikas priklauso Tau.

Nereikalingi daiktai

Allison kartu su vyru įprato keliauti tik su rankiniu bagažu. Jie sako, jog laikui bėgant suprato kiek nedaug daiktų jiems reikia, kad būtų laimingi. Vietoje naujos suknelės mergina mieliau perką naują lėktuvo bilietą.

Keliaukite, kol galite

„Jei toks gyvenimo būdas jus žavi – kraukitės daiktus ir keliaukite“ – ragina Allison. Mergina sako, kad visada atsiras priežastis, kuri jus stabdys, tačiau nėra ko bijoti. Blogiausia, kas gali nutikti – jums nepasiseks ir jūs grįšite namo su įdomia patirtimi. O jeigu pasiseks – įgyvendinsite savo gyvenimo svajonę!