Jei reiktų išrinkti geriausiai žinomą egzotinę pasaulio vietą ir vieną geidžiamiausių atostogų krypčių – Havajai neabejotinai atsidurtų to sąrašo viršuje. Pripažinkime, kad holivudiniai filmai, kurių filmavimo aikštelėmis tapusios Havajų žemės tiesiog priverčia svajoti apie ilgai lauktas atostogas būtent juose…

Buvusi kolegė Simona prisipažįsta, kad apie tokią kelionę fantazavo ir pati. Turėdama sukrautą lagaminą ir lėktuvo bilietus rankose atsisveikino su artimaisiais tardama ,,Aloha, Havajai!“ ir grįžusi po metų noriai savo įspūdžiais dalinasi su mumis!

Havajai tai ne viena sala, o visas salynas!

Tai turite būtinai žinoti prieš ruošdamiesi pirkti lėktuvo bilietus į Havajus. Pati garsiausia ir daugiausiai turistų sulaukianti yra Oahu sala, kurioje būtent ir yra įsikūrusi Havajų sostinė Honolulu. Savo kelionei ir pirmai pažinčiai su Havajais aš pasirinkau Maui salą. Šią Havajų vietą rekomenduoju tiems, kas svajoja ne tik laiką leisti paplūdimiuose, bet nebijo kopinėti kalnais bei dievina aktyvų atostogų laiką!

Kuprinė ant pečių ir pirmyn į kalnus

Tik atvykus savo pasirinkta kryptimi pastebėsite, kad Havajų salos pasižymi dideliu kalnuotumu. Važiuodami mašina ar autobusu dažniausias vaizdas, kurį pamatysite, tai vienoje pusėje nesibaigiantis vandenynas, kitoje nepaprasto grožio, didingai stūksantys kalnai… Tiesiog būtina į vieną ar net keletą jų užkopti ir pamatyti Havajų panoramą iš aukštai.

Nuoširdus patarimas, jei nusprendėte kopti į kalną, tai būtinai su savimi būtinai turėkite ne vieną buteliuką vandens, nes dėl vyraujančio atogrąžų klimato saloje yra labai karšta ir tvanku. Ir, žinoma, apsiaukite patogius batus – taip ne tik bus maloniau leistis į žygį, bet ir saugiau.

Haleakala – didžiausias pasaulyje užgesęs ugnikalnis

Vaizdas, kurį išvydau šio ugnikalnio viršūnėje buvo gražiausia ką esu kada nors mačiusi. Nuo kalno viršūnės atsivėręs vaizdas dar dabar stovi akyse… Jei lankysitės būtent Maui saloje, tai yra tokia vieta, kurį turite pamatyti! Svarbu žinoti tai, kad su nuomuotu transportu ten paprastai nenuvyksite – būtinas leidimas, kuriuos turi tik ekskursijas organizuojančios agentūros. Bet tai nėra problema, nes kasdien yra renkamos grupelės turistų, kurias mažais autobusiukais nuveža iki pat viršūnės.

Išvažiavimai į Haleakulą vyksta naktį, norint pasigrožėti ankstyvais kylančios saulės spinduliais… Dėl ugnikalnio viršūnėje esančios minusinės temperatūros būtinai pasirūpinkite šiltais drabužiais, o dar geriau su savimi turėkite šiltus pledukus! Neapsakomas jausmas, kuomet stovi pačioje ugnikalnio viršūnėje apsuptas debesų, o priešais tave kyla atrodo ranka pasiekiama saulė.

Tai labai populiari vieta sužadėtuvėms, tad nenustebkite jei šalia pamatysite ant vieno kelio priklaupusį vyruką prašanti savo merginos rankos, o jai ištarus lemtingą „taip“ išgirsti ilgai besitęsiančius plojimus. Kaip filme! Pasitikus saulę jūs būsite pakviesti grįžti į savo autobusiuką ir nuvežti į vietą nuo kurios jums bus duodamas kalnų dviratis, o su juo galėsite leistis ugnikalniu iki dviračių nuomos punkto. Patariu pasinaudoti šia galimybe, nes tai ne tik puiki pramoga, bet ir galimybė dar geriau pažinti šią salą.

skrendu.lt-keliones-i-havajus-7

Nuostabūs paplūdimiai, uolos ir vandenyno pasaulis

Paplūdimiai ir visur augančios palmės – tai su kuo Havajai asocijuojasi daugeliui. Ir tikrai ne veltui! Havajai – vieta, kur jus pasitiks ne tik baltu smėliu nuklotas pajūris, bet išvysite ir egzotinius juodojo, raudonojo smėlio paplūdimius!

Jei nebijote aukščio ir pasitikite savo plaukimo įgūdžiais, patariu išbandyti vietinių mėgiamą, šokinėjimą nuo uolų, pramogą. Stovint ant uolos atbrailos gali būti kiek baisu, bet patikėkite – skaidrus vandenyno vanduo jus privers pajausti gyvenimo džiaugsmą, o čia pat gal teks pasisveikinti ir su didžiuliu vandenyno vėžliu ar kitu vandens gyventoju. Neapsakomas jausmas! Jei norite pažinti vandenyno pasaulį iš arčiau išsinuomokite nardymo priemones, kurias galite rasti kiekviename paplūdimyje ir nerkite stebėti ryškiaspalvių žuvų ar savo rankomis paliesti vėžlių.

skrendu.lt-keliones-i-havajus-6

Havajai – banglenčių meka

Tai dar vienas dalykas, kuo Havajai žinomi visame pasaulyje. Vietiniai gyventojai netgi juokauja, kad laiką jie mėgsta labiau leisti ant vandens nei vaikščiodami žeme. Tuo įsitikinsite patys, nes banglenčių sportu užsiima, nuo labai mažų vaikų iki garbingo amžiau moterų ir vyrų.

Nepraleiskite progos sugauti savo pirmąją bangą būtent Havajuose – galbūt suprasite, kad šis sportas kaip tik jums! Jei visada svajojote išbandyti savo jėgas ir pasiplaukioti su banglente Havajai neabejotinai geriausia vieta šiai pramogai pasaulyje.

skrendu.lt-keliones-i-havajus

Ką ragauti ir įsigyti Havajuose?

Havajuose labai populiaru pardavinėti vaisius tiesiog gatvėse ar paplūdimiuose. Būtinai užsukite į vieną iš gatvėje stovinčių autobusiukų, kur besišypsantys vietiniai pardavėjai jums pasiūlys pačių šviežiausių čia pat nuskintų vaisių ar daržovių. Havajiečių virtuvės pagrindą sudaro jūros gėrybės. Tad jei esate šio maisto mėgėjas jums čia labai patiks.

Žuvį havajiečiai ruošia įvairiausias būdais, tad pasirinkti iš ko tikrai turėsite. Daugelį patiekalų vietiniai mėgsta gardinti ananasais – nenustebkite, jei net ir picoje rasite šio vaisiaus. Havajuose turėsite progą paragauti net ir tikro havajietiško ananasų vyno! O šerbetą primenantys ledai leis ne tik atsigaivinti karštą dieną, bet ir atstos patį desertą.

Kalbant apie lauktuves puikiai tiks medžio dirbiniai. Rankų darbo knygų skirtukai, raktų pakabukai, havajietiški gėlėti marškinėliai, o tiems, kas mėgsta groti ar kolekcionuoti muzikos instrumentus puikiai tiks autentiška ukulelė. Tiesa, kiekvienas atvykęs į Havajus privalo turėti gėlių karolius!

skrendult-keliones-i-havajus-5

Praktiniai patarimai keliaujantiems į Havajus

Palikite namie didžiulius lagaminus su nereikalingais daiktais! Viskas ko jums prireiks Havajuose yra šiltam orui skirti rūbai, kremas apsaugantis nuo saulės ir patogūs batai. Pigesne nakvyne pasidomėkite pas vietinius gyventojus – tai gali ne tik sutaupyti jūsų santaupas, bet ir garantuoti nepamirštamus nuotykius.

Kiekvienas metų sezonas Havajuose žada skirtingas patirtis, todėl prieš vykdami pasidomėkite siūlomomis pramogomis. Pavyzdžiui, šokinėjantys virš vandens banginiai turistus dažniausiai sveikina rudenį ir pavasarį, nes būtent tuo metu vandenyno galiūnai pasiekia Havajų krantus.

Dar prieš vykdami į Havajus atsižvelkite į savo santaupas, kelionės laiką ir išsirinkite salą (o gal net daugiau nei dvi?), kuri labiausiai tiktų jūsų kelionės norams. Havajai ne veltui vadinami rojaus kampeliu žemėje, o pigūs skrydžiai į Havajus vis dažniau malonina keliautojų akis. Dabar vis dažniau internete galima rasti lėktuvų bilietų už tikrai gerą kainą. Prieš išvykdama prižadėjau sau, kad dar čia grįšiu į šią Aloha valstiją, nes ta salose vyraujanti atmosfera ir ramybė bei pozityvumas užburia ir priverčia amžiams jaustis Havajų dalimi…

skrendu.lt-keliones-i-havajus-4