Kaip ir kasmet, svetainė passportindex.org paskelbė vertingiausių pasaulio pasų sąrašą. Jis sudaromas atsižvelgiant, į kiek pasaulio šalių vienos ar kitos valstybės piliečiai gali keliauti nevaržomai – be vizų.

Lietuvai šįmet ir vėl, kaip ir pernai, atiteko 33-ioji vieta. Tiesa, pernai lietuviai be vizų galėjo aplankyti 148 šalis, o šįmet, Ukraina pravėrus duris, be vizų jau galime keliauti į 149 šalis.

Vokiečiai savo pasu gali mojuoti net prieš 158 šalių duris. Jų pasas šiame sąraše stipriausias, kaip ir pernai.

Kiek mažiau pasisekė Švedijai ir Singapūrui – šių šalių pasai atveria duris į 157 valstybes.

Danijos, Suomijos, Prancūzijos, Ispanijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiams pakanka kuprinėje turėti pasą ir durys jiems atsivers į 156 valstybes.

Italijos, Nyderlandų, Belgijos, Austrijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Šveicarijos bei Japonijos piliečiai be vizų gali lankytis 155 valstybėse.

Lietuvių kaimynai lenkai bei latviai, kaip ir lietuviai, be vizų gali lankytis 149 valstybėse. Tuo tarpu estams atviros 148 valstybės.

Neseniai bevizį, nors ir trumpalaikiams vizitams, režimą paskelbusiems ukrainiečiams pasisekė gerokai mažiau, jie be vizų gali keliauti tik į 87 šalis. Baltarusiai – tik į 67.

Ilgiausiai į kitų valstybių duris tenka belstis afganistaniečiams, bevizis režimas su jų pasu galioja tik į 23 valstybes. Pakistaniečiams taip pat ne itin nuskilo, jų pasas duris atveria vos į 26 šalis. O štai trečias nuo galo šiame sąraše – Irakas su 28 valstybėmis.

Visą sąrašą rasite paspaudę čia.