„The Telegraph“ skelbia, jog Šiaurės Korėja išdavė licenciją pirmajai kelionių agentūrai Maskvoje ir pažadėjo „visišką pasinėrimą“ į tautos kultūrą bei „saugesnius nei Londone vakarinius pasivaikščiojimus“.

Rusijos bendrovė „Nkorean.ru“, licencijuota Šiaurės Korėjos vyriausybės, siūlo organizuotas keliones grupėms iki 10 žmonių ar pavieniams asmenims, tam, kad parodytų keliautojams daugialypį vienos iš uždariausių pasaulio šalių gyvenimą.

Į Šiaurės Korėją vyksiantys svečiai prieš kelionę bus tikrinami, juos visada privalės lydėti gidas, kuris palaikys adekvatų turistų elgesį ir užtikrins jų saugumą. Skelbiama, kad bus draudžiama fotografuoti ar filmuoti karinius ir strateginius objektus, o ilgi pokalbiai su vietiniais, švelniai tariant, nerekomenduojami.

Nuo šių metų pradžios Šiaurės Korėja atliko du branduolinius ir eilę raketų bandymų, taip gerokai padidindama įtampą ir taip militarizuotame Korėjos pusiasalyje, ir iki šiol elgiasi priešingai nei įtvirtinta Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijose.

Du tarpžemyninių balistinių raketų bandymai liepos mėnesį lėmė naujas visuotines sankcijas valstybei. Dėl sankcijų įtakos šalis susidūrė su ekonominėmis problemomis, todėl Pchenjanas siekia užsidirbti pinigų plėtodamas turizmą.

Brangiausias kelionių agentūros siūlomas turas, 15 dienų trukmės „visiškas pasinėrimas į Šiaurės Korėjos kultūrą“, kainuoja 118090 rublių arba 1660 eurų. Tokios kelionės metu siūloma aplankyti įvairius ūkius, mineralinio vandens gamyklą, budistų šventyklą, pasivaikščioti kalnuose ir susipažinti su vietine virtuve. Taip pat siūloma aplankyti eilę muziejų, skirtų Kim dinastijos pradininkui Kim Il-Sung atminti.

Tuo tarpu pigiausia, 5 dienų kelionė, kainuoja 58902 rublius arba 828 eurus. Trumpesnių vizitų metu siūloma atsipalaiduoti paplūdimyje, pasižiūrėti aviacijos šou ir net apsilankyti alaus festivalyje.

Visgi, neaišku kokio populiarumo šios siūlomos kelionės sulauks tarp rusų, kurie yra itin pamėgę atostogauti Europoje ar prieinamuose Turkijos ir Tailando kurortuose.