Birželio 24 dieną, Saudo Arabijoje oficialiai panaikintas draudimas moterims vairuoti automobilius, praneša „The Independent“. Nuo šiol tūkstančiai Vidurinių Rytų moterų galės legaliai vairuoti automobilius ir turėti vairuotojo pažymėjimus.

„Jaučiuosi tokia laisva, jaučiu lyg galėčiau padaryti viską. Šiandien pati važiavau į darbą. Kažkam tai įprastas dalykas, o man – tikras nuotykis“, – sako viena moterų.

Vos sulaukusios lemtingos dienos, Saudo Arabijos moterys sėdo už vairo ir didžiuosiuose šalies miestuose leidosi į šventinį, solidarumo važiavimą per miesto centrus. Ši procesija buvo fotografuojama ir filmuoja žiniasklaidos. Moterys pačios darėsi daugybę nuotraukų ir džiaugėsi istorine akimirka.

Tačiau, viena moteris šią dieną nusprendė paminėti kitaip. Repo dainininkė Leesa šiai progai sukūrė dainą „We Are Driving“ (liet. „Mes vairuojame“) ir vaizdo klipą, kuris „Youtube“ tinkle jau peržiūrėtas 430 tūkst. kartų.

Neseniai, kitoje Vidurio Rytų šalyje, Irane, moterims buvo panaikintas draudimas stebėti sportuojančius vyrus. Moterys buvo įleistos į „Azadi“ stadioną žiūrėti Pasaulio futbolo čempionato.