XXI pasaulio futbolo čempionatas „FIFA World Cup 2018“ šiemet įvyks Rusijoje. Tam, kad į restoranus, viešbučius ir lankytinas vietas pritraukti daugiau turistų, rusų marketingo ir reklamos agentūra „Bacon Agency“ įstaigoms siūlo suklastotus įvertinimus ir atsiliepimus platformoje „TripAdvisor“.

„Bacon Agency“ išplatino pranešimus, kuriuose skelbia apie savo pagalbą, visuose vienuolikoje miestų, kuriuose vyks čempionato rungtynės.

„Ką daryti, jeigu joks serbas ar joks švedas niekada nesilankė pas jus ir nepaliko gero atsiliepimo? Parašyti atsiliepimą patiems!“, – skelbiama pranešime.

Paslaugą agentūra siūlo atlikti už 35 000 rublių, maždaug 485 eurus. Už šią sumą agentūra žada įstaigą iškelti į TOP dešimtuką platformoje „TripAdvisor“.

„Mes siūlome padėti turistams jus rasti ir palikti savo pinigus būtent jums.“, – toliau rašoma pranešime.

videoblocks-new-york-march-10-2017-woman-hands-using-tripadvisor-app-on-smart-phone-for-booking-the-apartments-and-searching-interesting-place-close-up-indoor-shoot_hshxmkbzz_thumbnail-full01

„TripAdvisor“ greitai aptiko šią apgaulę.

„Mūsų politika prieštarauja bet kokiam bandymui manipuliuoti reitingais. Turime komandą, kuri aktyviai dirba ir prižiūri sistemą. Jie gaudo tokius bandymus pasipelnyti iš netikrų atsiliepimų“, – sakė „TripAdvisor“ atstovas spaudai.

„Bacon Agency“ pripažino bandę parduoti nelegalią paslaugą, tačiau teigė nesantys „blogiukai“. Agentūra savo elgesį teisino sakydami, jog tenorėjo išbandyti ar paslauga būtų paklausi.

„Deja, gauti atsakymai buvo neigiami, įstaigos teigė pačios užsiimančios šia veikla, todėl paslaugos pirkti nenorėjo“, – teigė agentūros savininkas Roman Baldanov.