Buvusios šokėjos, o šiuo metu bankroto administratore dirbančios Rasos Židonytės bei naktinių klubų versle besisukančio Karolio Ramoškos šeimoje kelionių troškulys labiausiai kankina Rasą. Tai ji gali valandų valandas ieškoti palankiausios kainos skrydžiams, viešbučiams ir visiems kelionių atributams.

Ji nedvejodama gali įvardyti įdomiausias aplankytas vietas ir trokštamus pamatyti kampelius. Tiesa, Karolis taip pat turi savo kelionių viziją ir retkarčiais pakoreguoja Rasos norus bei planus.

Portalas „Kvepia Kelionėm“ R.Židonytę ir K.Ramošką pakalbino apie kelionės su vaiku, pamėgtą Tenerifę, pasiklydimus Dubajuje bei netraukiančias postsovietines šalis.

– Rasa ir Karoli, neseniai grįžote iš Italijos, kur aplankėte ne vieną miestą: Livorną, Pizą, Veroną… Ar nesunku kasdien apsistoti vis kitame viešbutyje, kai keliaujate su pusantrų metukų dukrele? – „Kvepia Kelionėm“ paklausė garsios poros.

Rasa: Viskas priklauso nuo požiūrio. Vieniems gal labai sunku, kiti net neįsivaizduoja, o mums –  nieko tokio. Didžiausias nepatogumas –  ji labai anksti eina miegoti. Tas jaunatviškas tėvelių noras išeiti pavakaroti kur nors lieka nurašytas.

Karolis: Galime išeiti tiek, kiek racija traukia. Iš pradžių pabandome atstumą ir paskui galime išeiti (nusijuokia).

Karolis Ramoška ir Rasa Židonytė Venecijoje, Italijoje

Karolis Ramoška ir Rasa Židonytė Venecijoje, Italijoje

– Ar tai buvo pirmoji dukrelės kelionė?

Karolis: Tikrai ne. Pirmą kartą jai buvo berods du mėnesiai.

Rasa: Tada abi su ja skridome į Londoną. O kai buvo keturių mėnesių – į Dubajų. Tiesiog man be jos blogai, negaliu be jos keliauti, todėl visur kartu ir pasiimame.

– Dar prieš gimstant dukrelei mėnesį praleidote Tenerifėje, ten grįžote ir dar kartą. Kas taip traukia ten grįžti?

Rasa: Manęs visiškai niekas (juokiasi ir žiūri į Karolį).

Karolis: Viskas ten tiesiog labai gerai: oras, saulė, gamta, miškai… Ta sala tiesiog puiki.

Karolis Ramoška Tenerifėje

Karolis Ramoška Tenerifėje

– Karoli, Tu ten praleidai net tris mėnesius. Ką veikei?

Karolis: Dirbau. Buvo projektas, pasirašėme sutartį ir važiavau ten dirbti bei užsidirbti. Man ten toks pats normalus gyvenimas, kaip ir Lietuvoje, tiesiog kiekvieną dieną šilta ir nereikia kas rytą žiūrėti orų prognozės: ar šiandien galima automobilį plauti, ar ne.

– Kuris iš Jūsų užsiima kelionės planavimu?

Rasa: Tai mano darbas. Iš tiesų, kelionės planavimas yra pusė pačios kelionės džiaugsmo. Pavyzdžiui, pirmiausia pradedu ieškoti bilietų. Nėra taip, kad įsijungiu puslapį ir nusiperku bilietus. Pigiausių bilietų paieška kartais užtrunka net mėnesį. Vėliau pradedu ieškoti, ką ir kaip pamatyti, tada dėlioju maršrutą, ieškau ir užsakinėju viešbučius.

Karolis: Na, ji išrenka, kaip ir kur važiuosime ar apsistosime, o aš pažiūriu ir pakoreguoju.

Rasa: Mano galva, kelionėse nereikia prabangaus automobilio ar panašiai, o Karolis pažiūri ir sako: „Lagaminai netilps“. Na, tuomet tenka praplėsti kelionės biudžetą (juokiasi).

Karolis Ramoška ir Rasa Žibonytė Venecijoje, Italijoje

Karolis Ramoška ir Rasa Žibonytė Venecijoje, Italijoje

– Ar keliaudami komforto poilsiui ieškote viešbučiuose, ar kelionės biudžetą mažinate apsistodami pagal „Airbnb“ pasiūlymus?

Rasa: Pas vietinius dar neteko apsistoti, bet manau, kad tikrai tai išbandysime. Man būtų įdomu, tačiau  taip reikėtų keliauti be vaiko.

– Ar keliaudami esate peržengę Europos ribą?

Rasa: Esu buvusi Indijoje, Nepale, Egipte, Kanaruose, Turkijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose…

– Dubajus. Daugelis ten keliavusių pasakoja, kad alkoholio tame krašte nerasite nė su žiburiu, o jei ir rasite – neįpirksite. Ar tai tiesa?

Rasa: Jei alkoholio ar maisto ieškosite tik centre, tose turistų lankomose vietose, tikrai nerasite. O štai mes vieną vakarą susitikome su bičiuliais ir ieškojome, kur prisėsti išgerti po taurę vyno. Ieškojome ir radome, o kai radome, nuvedė už kampo, ten, kur staliukai net nepaserviruoti. Nedidelis buteliukas alaus ten kainavo 50 litų dar tais laikais prieš eurus. Brangesnio alkoholio tokiu kainos ir kokybės santykiu aš nesu gėrusi (juokiasi).

Karolis Ramoška ir Rasa Žibonytė Tenerifėje, Ispanijoje

Karolis Ramoška ir Rasa Žibonytė Tenerifėje, Ispanijoje

– Kelionėse esate tie, kurie lankote turistų pamėgtas vietas ar esate atradę kažką ypatingo?

Rasa: Tenerifėje, važinėdami po įvairius kampelius, privažiavome kažkokį žvyrkelį. Važiavome, važiavome, juk kelias kažkada turi baigtis, ir radome labai gražų skardį su daug širdelės formos akmenų ir puikiu vaizdu į vandenį iš viršaus.

– O ar teko kelionių metu patirti kokių nors nesklandumų?

Rasa: Yra tekę susimokėti neaiškių mokesčių atsiskaitant kortele. Bandžiau aiškintis, o Italijoje nelabai kas ką supranta (šypteli).

Karolis: Dubajuje buvome pasiklydę.

Rasa: Gal žmonėms ir juokinga, tačiau pasiklydome prekybos centre. Ten automobilių stovėjimo aikštelės yra milžiniško dydžio. Atvažiuoji, išlipi iš automobilio ir privažiuoja tokios mašinėlės, kaip golfo laukuose, bei veža toliausiai iki įėjimo į patį prekybos centrą apie dešimt minučių.

Karolis: Ir pačiame prekybos centre: einame einame ir niekaip išėjimo nerandame. Ten tų išėjimų tiek, kad neįmanoma rasti reikiamo. Viduje išplanavimas toks lyg kvartalais ir jų daugybė, ieškant išėjimo radome vieną, kur visos grindys kilimais išklotos, kabo didžiuliai šviestuvai…

Karolis Ramoška Venecijoje, Italijoje

Karolis Ramoška Venecijoje, Italijoje

– Apsipirkinėjimas – būtina ar atsitiktinė kelionių dalis?

Karolis: Didžiausias pirkinys – auksas. Tiksliau – vestuviniai žiedai.

Rasa: Bet dažniausiai neapsipirkinėjame. Apskritai keliaujame su rankiniu bagažu ir neplanuojame parsivežti daugybės pirkinių. Viską išleidžiame kelionėms (šypsosi).

– Ar galėtumėte įvardyti geriausių matytų šalių trejetuką.

Karolis: Reikia daugiau pamatyti, kad galėtume įvardyti. Nors greičiausiai, viena jų tikrai būtų Ispanijos sala Tenerifė.

Rasa: O man labai patiko Sicilija, tai jei taip grubiai reiktų įvardyti – Italija. Paskui Egiptas ir… Indija. Ji tokia savotiška ir labai marga. Gal ne ta vieta, į kurią norėčiau grįžti, nes dar daug ko gyvenime nesu mačiusi, bet įspūdį tikrai paliko.

Karolis Ramoška Veronoje, Italijoje

Karolis Ramoška Veronoje, Italijoje

– Po apsilankymo Indijoje daugelis grįžta gerokai pasikeitę ir pasiekę dvasinį pakylėjimą. O ko Tu ten ieškojai?

Rasa: Tiesiog keliavau. Nors taip, vieni važiuoja ajurvedinių masažų, kiti dvasinės ramybės, treti dar velniai žino ko…

– Švariausia ir nešvariausia matyta šalis?

Karolis: Švariausia – Vokietija.

Rasa: O nešvariausia Indija, nors ir Egiptas mažai atsilieka. Nes, pagalvojus, architektūriniai stebuklai, piramidės, o aplink… Šiukšlynas ir kupranugarių kakučiai. Taip norisi pasakyti, kad saugotų tokį turtą!

– Kalbėdami apie keliones pasakojate apie kraštus, gerokai nutolusius nuo Lietuvos. O kaip Lenkija, Latvija, Ukraina ir kitos artimesnės šalys?

Karolis: Apie keliones į artimus kraštus dabar nėra jokios minties. Galbūt nebent tada, kai pamatysime daugiau pasaulio. O rusakalbiai kraštai apskritai netraukia, gal dėl jų kalbos.

Rasa: Norisi, kur šilčiau. Apskritai, kai leidi savo pinigus, norisi, kad kelionė patenkintų lūkesčius, nors jei kažkas padovanotų, tikrai neatsisakyčiau ir į Maskvą nuvykti (nusijuokia), gal ir į Kijevą. Už savus pinigus ten netraukia.

– Ir paskutinis klausimas: kuo Jums kvepia kelionės?

Rasa: Lengvu adrenalinu. Pradedi planuoti, lauki, nori, kad greičiau ta kelionė ateitų, dienos tampa ne tokios nuobodžios ir prabėga greičiau. Pats laukimas labai fainas, nes turi dėl ko stengtis ir kam taupyti. Tik gaila, kad kelionės, atrodo, labai trumpai trunka (šypsosi, o Karolis pritariamai linkteli galvą).