Vandens sporto profesionalas Chrisas Bertishas iš Pietų Afrikos tapo pirmuoju pasaulyje žmogumi, kuris vienui vienas perplaukė Atlanto vandenyną su irklente, praneša cnn.com.

Ch. Bertishas irkluodamas įveikė 4,5 tūkst. jūrmylių savo kelionę pradėjęs Agadire (Maroke) ir baigęs Antigvoje (sala Karibų jūroje). Kelionę jis pradėjo gruodžio 6-ąją, o baigė – kovo 9.

Beje, irklentė buvo ne tokia, kokią įsivaizduojate. Specialiai šiai kelionei sportininkas susikonstravo 6 metrų ilgio ir daugiau kaip 600 kg svorio „irklentę“, kurioje buvo sukonstruota mažytė kabina ir pritvirtinti saulės elementai. Ch. Bertisho kelionė užtruko 93 dienas.

Photo: Jason Pickering / SUP magazine

Photo: Jason Pickering / SUP magazine

Tris mėnesius vyras maitinosi tik sausaisiais maisto daviniais, o tam, kad nepritrūktų vandens, jį virindavo specialiame aparate. Tiesa, nors per parą jis vidutiniškai irkluodavo net po 12-15 valandų, rasdavo laiko pabendrauti ir su plačiuoju pasauliu – savo kabinoje turėjo palydovinį telefoną, raciją ir, žinoma, nešiojamąjį kompiuterį.

„Kuo daugiau laiko galiu praleisti vandenynų platybėse, nesvarbu, kokiu būdu ar forma, tuo geriau jaučiuosi. Aš esu priklausomas nuo vandens ir vandenynai man yra įkvėpimo šaltinis. Ten aš išties jaučiuosi gyvas, jaučiuosi patogiai, turiningai, laimingai ir laisvai. Viskas įmanoma, jei tik tuo tiki“, – kalbėjo jis.

Chriso Bertisho finišas: