Vilnių aplenkęs Kipro kurortas Pafosas karūnuotas pigiausiu Europos miestu trumpoms atostogomos, kitaip vadinamomis „city break“. 

Nuolat augantis Viduržemio jūros perlas Pafosas nedideliu skirtumu aplenkė Lietuvos sostinę ir nuo šios užima pirmąją vietą kasmet „Post Office Travel Money“ sudarytame mažiausiai lėšų atostogoms reikalaujančių miestų sąraše.

Šiemet ieškantys pigių miesto atostogų Europoje veikiausiai nustebs sužinoję, kokie miestai patenka į minėtą sąrašą. Po aštuonerių metų, per kuriuos pigiausiais buvo pripažinti Rytų Europos miestai, šią tradiciją sulaužė 2017 metų Europos kultūros ir istorinė Kipro sostinė – Pafosas. Kaip teigia „Thesun.co.uk“, šis tyrimas atliktas apimant 36 Europos miestus, atsižvelgiant į tai, kad trumpos miesto atostogos yra populiariausias britų pasirinkimas.

Thesun.co.uk montažas

Thesun.co.uk

Pafosas miestus konkurentus aplenkė ne šiaip sau. Paskaičiuota, kad trumpos atostogos Kipre, įskaitant vakarienę dviem, taurę vyno, gėrimus, dvi savaitgalio nakvynes, apžvalgos turą, miesto transportą, pervežimą iš oro uosto ir atgal bei kitas turistines išlaidas, kainuoja 138,4 svaro sterlingų (apie 160 Eur). Antroje vietoje rikiuojasi Vilnius, kur už analogiškas paslaugas tektų pakloti netoli 139,48 svaro sterlingų (apie 161 Eur), trečioje – Ryga.

Vienintelis miestas, kuriame kainos yra žemesnės nei praėjusiais metais, yra Ispanijos kurortas Palma. Sumažėjusios apgyvendinimo kainos lėmė, jog Palma, su 196 svarų vertės atostogomis, pakilo iš 18-os vietos 2016 metais iki 10-os šiemet.

Aukštas vietas užima ir iš pirmo žvilgsnio brangiais galintys atrodyti Prahos, Atėnų ir Lisabonos miestai, kuriuose savaitgalį praleisti galite taip pat gana nebrangiai. Lisabona mokančius ieškoti tikrai gali nustebinti savo apgyvendinimo įstaigų kainos ir kokybės santykiu. Tai gali patvirtinti ir šiame mieste atostogavę „Kvepia Kelionėm“ komandos nariai. Nakvynę dviem čia galima rasti už 20 eurų, o atsižvelgiant į šio nuostabaus miesto grožį ir portugališkos saulės kaitrą, tokia nakvynės kaina yra labai palanki turistams.

Thesun.co.uk montažas

Thesun.co.uk

Thesun.co.uk montažas

Thesun.co.uk

Tyrimo metu gauta ir kitų šiek tiek nustebinusių rezultatų, pavyzdžiui, kad Paryžius yra pigesnis nei Amsterdamas. Šis Nyderlandų miestas yra itin brangus dėl aukštų apgyvendinimo kainų, kuri pagal tyrimo kriterijus siekė vidutiniškai 262 svarus sterlingų už dvi naktis. Tuo tarpu Stokholmas ir Islandijos sostinė Rejkjavikas išlaikė savo vietas brangiausių miestų sąrašo viršuje.

Thesun.co.uk montažas

Thesun.co.uk