Jei į vieną vietą sudėtume visų pasaulio šalių pasus, pamatytumėte, kad nemenka krūvelė nešvytėtų vaivorykštės spalvomis. Pasaulyje tėra tik keturių skirtingų spalvų pasai ir kiekviena šalis savąją spalvą pasirinko tikrai ne dėl grožio, skelbia Brightside.com.

Raudonų atspalvių pasai

Šios spalvos pasų pasaulyje daugiausia. Raudonos spalvos pasais naudojasi Rusijos, Kinijos ir visi Europos sąjungos piliečiai (žinoma, ir mes, lietuviai), išskyrus kroatus. Raudono atspalvio pasus jau kelerius metus išduoda ir valstybėse, kurios pretenduoja tapti Europos sąjungos narėmis: Turkijoje, Makedonijoje ir Albanijoje. Tamsiai raudonus pasus gauna ir Mongolijos, Bolivijos, Kolumbijos, Ekvadoro ir Peru piliečiai.

Mėlyni pasai

Mėlyna spalva simbolizuoja „naująjį pasaulį“. Tokios spalvos pasais naudojasi 15 Karibų jūros regiono šalių, o štai Brazilijai, Argentinai ir Paragvajui mėlyni pasai simbolizuoja jų prisijungimą prie „Mercosur“ sąjungos. Tiesa, šiai sąjungai priklauso ir Venesuela, tačiau venesueliečiams išduodami raudoni pasai. Nuo 1976-ųjų mėlyni pasai išduodami ir Jungtinių valstijų piliečiams.

Žalios spalvos pasai

Šios spalvos pasais daugiausia naudojasi piliečiai iš musulmoniškų šalių: Maroko, Saudo Arabijos ir Pakistano. Teigiama, kad žalia buvo mėgstamiausia pranašo Mahometo spalva, simboilzuojanti gamtą ir gyvybę.

Beje, žalių atspalvių kelionių dokumentai išduodami ir Nigerio, Nigerijos, Burkinos Faso, Dramblio kaulo kranto ir Senegalo gyventojams. Šiuo atveju žalia spalva simbolizuoja priklausymą Pietų Afrikos valstybių ekomonimei bendruomenei ECOWAS.

Juodi pasai

Rečiausiai paplitę tokie pasai, kurių viršelis – juodas. Tokie teikiami Afrikos valstybėse: Botsvanoje, Zambijoje, Burundyje, Gabone, Angoloje, Čade, Konge ir Malavyje. Naujosios Zelandijos piliečiams taip pat išduodami juodos spalvos pasai, nes juoda – jų nacionalinė spalva.