Prancūzų rašytojas Gustavas Floberas kartą pasakė, kad Genuja – tai „sielą draskantis grožis“. Ir jis neklydo. Didžiausias Italijos jūrų uostas nestokoja didybės, iškilių pastatų, išpuoselėtų centrinių gatvių, žibančių miesto šviesų, bet tuo pačiu ir turi savo tamsų šešėlį, kuris būtent ir žavi nuotykių pasiilgusius keliautojus bei menininkus.

Genujos Staglieno kapinės – vienos didžiausių ir gražiausių Europoje. Apie jas reikėtų pasakyti ką nors gražaus ir didingo. Bet jau pasakė Ernestas Hemingway: „Staglieno kapinės – vienas pasaulio stebuklų.“ Kažkada Marko Twaino plunksnos išgirti nauji žvilgantys paminklai šiandien papilkėję nuo dulkių ir smogo, tačiau dėl to ne mažiau įspūdingi. Kalnų šlaituose terasomis išsidėsčiusios kapų eilės.

Semi-circular gallery, Cimitero monumentale di Staglieno, Genova

Paminklai ir koplytėlės kokių tik nori stilių: gotikos, bizantiškojo, neoegiptietiškojo, liberty, mezopotamiškojo, neoklasiškojo ir t. t. Gražiausi laidosenos meno pavyzdžiai. Negailėjo jiems pinigų XIX amžiaus buržua – sukūrė muziejų po atviru dangumi. Vienas meniškiausių Europos nekropolių užima apie 18 tūkst. kvadratinių metrų.

73d21f954d9d8d012638092dd7f04e04

Netoli centrinio įėjimo – bažnyčia, Romos Panteono kopija, priešais ją stūkso 9 metrų aukščio statula „Tikėjimas“ (šv. Elena su kryžiumi). Užkopus į aukščiausią kapinių tašką – dar viena bažnyčia.

Cimitero Monumentale di Staglieno Genujoje (Italija) vadina muziejumi po atviru dangumi dėl daugybės nuostabių paminklų.

Text44