Esate vienas tų, kurie, sėdėdami ofisuose ar kas rytą vangiai atsikėlę į darbą, vis galvoja, kaip norėtųsi tiesiog įskristi į vadovo kabinetą, pamojuoti jam panosėje prašymu išeiti iš darbo ir daugiau niekada nebedirbti, tačiau niekada ir nejausti pinigų trūkumo? Tuomet Jus sudomino teisinga antraštė ir Jūs skaitote teisingą straipsnį.

Kathleena Peddicord portalui Forbes.com įvardijo 8 vietas pasaulyje, kuriose, anot jos, taip pigu, kad esą nė nereikia dirbti. Nors žvelgiant į jos aštuntuką lietuviškomis akimis kyla įvairių minčių, tačiau skaitykite toliau ir įvertinkite tai patys.

Iš Baltimorės kilusi Kathleena – puikus pavyzdys, kad, kai labai norisi mesti savo rutiną, reikia neabejoti ir siekti savo svajonės.

Daugiau kaip prieš 20 metų ji iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko į Airiją, kiek vėliau trumpam persikraustė į Paryžių ir jau kurį laiką savo šeimos židinį kūrena Panamoje. Tik nesupraskite šio posakio tiesiogiai, nes kūrenti židinį Panamoje nelabai yra dėl ko – vidutinė temperatūra ten siekia apie 25 laipsnius šilumos. Fantastika, tiesa?

Kompanijos „Live and Invest Overseas“ įkūrėja įvardijo 8 vietas, kuriose esą taip pigu gyventi, jog praktiškai nereikia nė dirbti. Jos aštuntuke pateikiamos ir konkrečios sumos, kurios apskaičiuotos vienam žmogui, besinuomojančiam dviejų kambarių butą. Atsižvelgiama, kad būstas būtų patrauklus amerikiečiui, tad tai tikrai ne pigiausi variantai.

Kai kuriuose kraštuose elektra, vanduo ar kiti gyvenimui būtini patogumai būna įskaičiuoti į nuomos kainą, tad, jei šiuose punktuose rasite parašytus nulius, negalvokite, kad jie – nemokami.

Beje, į šias išlaidas neįtrauktos išlaidos drabužiams bei sveikatos priežiūrai.

Žemiau nurodytos sumos apskaičiuotos galvojant apie vidutinį gyventoją su vidutinėmis reikmėmis.

1. Carvoeiro, Portugalija

K. Peddicorda tikina, kad tai – pati geriausia vieta gyventi šiame top’e. Paplūdimiai, saulėlydžiai, kone tobulas oras visus metus, maistas, vynas, istorija – štai kuo galėsite mėgautis apsistoję šiame pasaulio kampelyje.

Mėnesio išlaidos – 1 069 eurai

Nuoma: 650 Eur
Transportas: 37, 50 Eur
Benzinas: 0
Elektra: 90 Eur
Vanduo: 0
Telefono ryšys/ Internetas/ Televizija: 70 Eur
Pramogos: 96,50 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 125 Eur

2. El Poblado arba Medelinas, Kolumbija 

„Eskobaras mirė ir miestas, kurį jis ir jo parankiniai terorizavo – dabar gyvena ramybėje“, – sako moteris ramindama, kad neišbrauktumėte Medelino iš galimų apsistoti miestų sąrašo vos perskaitę pavadinimą.

Mėnesio išlaidos – 1558 eurai

Nuoma: 982 Eur
Transportas: 49 eur
Benzinas: 98 Eur
Elektra: 0
Vanduo: 0
Telefono ryšys/ Internetas/ Televizija: 98 Eur
Pramogos: 134 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 197 Eur

3. Las Terrenas, Dominikos Respublika

„Las Terrenas – tai lyg prancūziškais prieskoniais pagardinti Karibai“, – lygina K. Peddicorda, apibūdindama mažytį miestelį Dominikos Respublikos šiaurėje. Anot jos, čia įsikūrusi nemenka prancūzų bendruomenė, tad jų kultūra miestelyje itin gaji.

Mėnesio išlaidos – 1165 eurai

Nuoma: 728 Eur
Transportas: 14 Eur
Benzinas: 7 Eur
Elektra: 55 Eur
Vanduo: 4 Eur
Telefono ryšys/ Internetas/ Televizija: 44 Eur
Pramogos: 134 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 179 Eur

4.  Santa Familia, Kajo rajonas, Belizas

„Jei nori pamiršti visas savo bėdas, rinkis mažytį kaimelį Belize“, – įsitikinusi verlsininkė. Esą gyvenimas šiame krašte yra lėtas ir nė kiek neprimena didmiesčio triukšmo. Kaimynai čia pažįsta vieni kitus, visai kaip daugumoje Lietuvos rajonų, tik aplinka ten – egzotiška ir saulė šypsosi gerokai dažniau.

Mėnesio išlaidos – 1125 eurai

Nuoma: 563 Eur
Transportas: 89 Eur
Benzinas: 12 Eur
Elektra: 164 Eur
Vanduo: 6 Eur
Telefono ryšys: 47 Eur
Internetas: 47 Eur
Televizija: 21 Eur
Pramogos: 82 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 94 Eur

5. Čiangmajus, Tailandas

Šis miestas daugelį vilioja dėl itin mažų kainų, turtingos istorijos ir vietinės kultūros. Anot K. Peddicordos, vienas didžiausių šio krašto privalumų – čia nesunku susirasti angliškai kalbantį gydytoją, kurio konsultacija kainuos apie 20 eurų.

Mėnesio išlaidos  993 eurai

Nuoma: 682 Eur
Transportas: 11 Eur
Benzinas: 8 Eur
Elektra: 55 Eur
Vanduo: 6 Eur
Telefono ryšys: 16 Eur
Internetas: 27 Eur
Televizija: 30 Eur
Pramogos: 35 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 123 Eur

6. Barselona, Ispanija

Antras pagal dydį Ispanijos miestas vilioja savo spalvingumu bei įdomia kultūra. Žinoma, vienas iš privalumų – daug giedresnis ir šiltesnis oras nei Lietuvoje. „Tai galerijų, muziejų, paminklų, teatrų bei restoranų miestas, kuriame daugybę puikių vietų ras ir mėgstantys apsipirkinėti“, – pasakoja K. Peddicorda.

Mėnesio išlaidos – 1518 eurų

Nuoma: 900 Eur
Transportas: 40 Eur
Benzinas: 80 Eur
Elektra: 60 Eur
Vanduo: 20 Eur
Telefono ryšys: 45 Eur
Internetas: 0
Televizija: 20 Eur
Pramogos: 153 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 200 Eur

7. Granada, Nikaragva

Geografiškai Granada yra nemenkai apdovanota – ją juosia dvi pakrantės, o viduryje pūpso du ežerai, negana to, čia yra ir vulkanų, upių, miškų ir kitų gamtos lobių. Tai vienas seniausių Lotynų Amerikos miestų.

Mėnesio išlaidos  1135 eurai

Nuoma: 722 Eur
Transportas: 16 Eur
Benzinas: 9 Eur
Elektra: 111 Eur
Vanduo: 9 Eur
Telefono ryšys: 5 Eur
Internetas/ Televizija: 32 Eur
Pramogos: 77 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 154 Eur

8. Kota Kinabalu, Malaizija

Vandenų apsuptame krašte gyvenimas verda ne namuose, o tiesiog lauke. Čia galima mėgautis nardymu, irklavimu ir visais kitais vandens sporto malonumais. Kaip ir daugelis šiame sąraše atsidūrusių pasaulio kraštelių – Kota Kinabalu toli gražu ne didmiestis, veikiau kaimelis, kuriame būsite vienas iš šiltos ir artimos bendruomenės narių.

Mėnesio išlaidos  813 eurų

Nuoma: 530 Eur
Transportas: 21 Eur
Benzinas: 6 Eur
Elektra: 42 Eur
Vanduo: 4 Eur
Telefono ryšys: 11 Eur
Internetas: 13 Eur
Televizija: 15 Eur
Pramogos: 54 Eur
Būtiniausi maisto produktai: 117 Eur