Pagrindinės Islandijos oro linijos Icelandair savo flotilėje turi kiek daugiau nei 20 lėktuvų, kurie vykdo skrydžius 45 skirtingais maršrutais, tačiau vienas šių oro linijų lėktuvas – ypatingas. Tai transatlantinius skrydžius vykdančios bendrovės pasididžiavimas – Vatnajokudlio lėktuvas.

Lėktuvo pavadinimas kilo iš saloje plytinčio didžiausio Europoje ledyno, islandiškai vadinamo Vatnajökull. Apžvelkime kuo gi šis lėktuvas toks ypatingas.

Kaip teigia icelandair.co.uk, transatlantinės oro linijos visą Boeing 757-200 lėktuvą transformavo į didžiausio Europos ledyno įkvėptą skraidantį meno kūrinį.

Oro linijos pabrėžia:

  • Su naujuoju Vatnajokudlio lėktuvu keleiviams iš viso pasaulio Icelandair garantuoja kvapą gniaužiančią ledynų panoramą.
  • Naujasis lėktuvas yra dekoruotas nuostabiais, rankų darbo ledynų, iš kurių ir „pasiskolino“ savo vardą, piešiniais. Jame taip pat laukia pritrenkiantis ledynų tema įrengtas interjeras.
  • Vatnajokudlis vadinamas vienu iš septynių natūralių Europos stebuklų ir didžiausiu Europos ledynu, dengiančiu daugiau nei 8 tūkst. kv. kilometrų sausumos plotą.
  • Lėktuvas atspindi Islandair oro linijų pastangas įkvėpti savo keleivius ir suteikti jiems unikalią patirtį, tuo pačiu užtikrinant, kad keleiviai džiaugtųsi kelione ne mažiau nei pasiektu tikslu.
  • Vatnajokudlio lėktuvas prisijungė prie oro linijų flotilės ir jau galima įsigyti bilietus skrydžiams šiuo lėktuvu, skraidysiančiu per Atlanto vandenyną kiekvieną dieną.

Visi kiti Icelandair lėktuvai yra pavadinti Islandijos ugnikalnių vardais, o šis specialus lėktuvas prisijungs prie Hekla Aurora lėktuvo, sukurto dar 2015 metais ir įkvėpto šiaurės pašvaistės, kaip antrasis rankų darbo meno kūrinys, puošiantis oro linijų flotilę. Dabar skrendantys transatlantiniu maršrutu arba besirenkantys skrydį su sustojimu galės atrasti dar vieną natūralų fenomeną net nenusileidę ant žemės.

 

Icelndair užsakė šį lėktuvą 80-ojo oro linijų gimtadienio proga. Lėktuvas yra nudažytas menininkų komandos rankomis. Ta pati komanda kūrė ir Hekla Aurora lėktuvą. Dažymo purškiamais, slėginiais dažais procesas, naudotas kuriant ledyno paveikslą yra itin neįprastas, įgūdžių reikalaujantis darbas, kurį komanda atliko per 24 dienas ir sunaudojo apie 195 litrus dažų. Visam lėktuvui padengti reikėjo net 1062 litrų dažų, o tai yra daugiau nei 200 vidutinio dydžio dažų flakonų.

Vatnajokudlio perdarymo procesas | Icelandair nuotr.

Vatnajokudlio perdarymo procesas | Icelandair nuotr.

Naujajame Vatnajokudlio lėktuve nuostabius ir magiškus ledyno bruožus išreiškia jo interjeras, atkartojantis patį Vatnajokudlio ledyną: orlaivio salone įrengtas mėlynos spalvos, pulsuojantis LED apšvietimas, galvos atlošai papuošti ledyno baltumo ir briliantinio turkio spalvomis. Net gėrimų vežimėliai bus transformuoti į mažyčius ledo urvus, o puodeliai, servetėlės ar net ligos maišeliai bus papuošti ledyno atvaizdais.

Vatnajokudlio interjeras | Icelandair nuotr.

Vatnajokudlio interjeras | Icelandair nuotr.

Vatnajokudlio ledynas yra aktyviausias Islandijoje. Per paskutinius 800 metų jame įvyko apie 60 išsiveržimų, tačiau tai visiškai nestebina žinant, kad ledynas po savo paviršiumi turi tris aktyvius ugnikalnius: Orefajokulo, Bardarbungo ir Grimsvotno. Kaip minėta, ledynas dengia apie 8,1-8,3 tūkst. kv. kilometrų, t. y. apie 8 proc. salos žemės paviršiaus ir yra laikomas vienu iš septynių natūralių Europos stebuklų.

Kaip oficialiam Icelandair puslapiui teigė oro linijų generalinis direktorius Birkir Hólm Guðnason: „Mes nekantraujame kol galėsim pasidalinti Vatnajokudliu su savo keleiviais. Icelandair tiki, kad kelionės yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, o kelionė šiuo lėktuvu leis keleiviams įgyti naujų patirčių.“

Čia galite pamatyti lėktuvo kūrimo procesą: