Kanarų salose apstu pramogų turistams, tačiau salų gyventojai stengiasi sugalvoti vis naujų atrakcijų. Šį kartą tai dovana nardymo entuziastams. Britų menininko Jasono deCaireso Tayloro sukurtos skulptūros nuleistos Lanzarotės salos pakrantėje 12 m gylyje. Jas galės pamatyti ne tik nardytojai, bet ir turistai įsėdę į laivą su permatomu dugnu.

Iš viso „Museo Atlantico“ žmonės galės pamatyti apie 300 skulptūrų, prie kurių britų menininkas dirbo daugiau nei dvejus metus. Pagrindinė ekspozicijos mintis – atskleisti destruktyvią žmonių įtaką šiam pasauliui.

Povandeniniame pasaulyje išvysime žmonių skulptūras atspindinčias daugelį šio pasaulio skaudulių – Viduržemio jūroje skęstančių pabėgėlių atspindžius, socialinių tinklų negatyvią įtaką, taršą ir vadenyno gyvūnijos nykimą.

Pats skulptūrų autorius J. D.Tayloras su tėvais vaikystėje gyveno Malaizijoje ir daug laiko leido vandenyje tarp koralų. Tai jį ir įkvėpė savo skulptūras nardinti po vandeniu, aktyviai kovoti už gamtos išsaugojimą, ekologijos svarbą mūsų visuomenėje.

Ilgainiui šios skulptūros taps ne tik turistine pramoga atvykusiems į Lanzarotės salą svečiams, tačiau ir daugelio vandenyno žuvų bei gyvūnų buveine. Tikimasi, kad ant skulptūrų pradės formuotis nauji koraliniai rifai. Panašų projektą autorius jau įgyvendino Meksikos įlankoje 2006 m.

Pamatyti šias skulptūras ir panerti gilyn į vandenį suaugusiam žmogui kainuoja 12 eurų.

„Museo Atlantico“ vieta:

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.