Prieš penkis mėnesius vykusiame pirmame kelionių istorijų vakare Kaune portalas „Kvepia Kelionėm“ išsikėlė vieną aiškų tikslą – būti socialiai atsakingiems bei daryti prasmingus darbus.

Užsibrėžėme tikslą išpildyti vienos socialiai remtinos šeimos svajonę – padovanoti jiems pirmąją kelionę gyvenime.

Į pagalbą čia atėjo labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, kurie padėjo identifikuoti bei surasti tokią šeimą.

Tai Vilniuje gyvenanti 33-erių Lina bei jos dukrytė Adriana, kuri vos prieš kelias dienas atšventė savo 13-ąjį gimtadienį.

Lina nuosavo būsto neturi. Naujininkuose esantį butą nuomojasi ir jame gyvena apie penkerius metus. Ji dirba parduotuvėje už minimalų atlyginimą, tačiau labai stengiasi dėl vaikų gerovės. Tik atsiradus galimybei moteris skuba užsidirbti papildomai, vietoj to, kad skųstusi bloga valdžia ar gyvenimu. Pavyzdžiui rinkimų metu dalyvauja komisijoje, filmuojasi reklamų masinėse scenose (masuotėse) ir svarbiausia, jog su vaikais dar nėra buvusi užsienyje. Gyvena tvarkingai ir žalingų įpročių neturi.

Adriana ir Lina su „Kvepia Kelionėm“ komanda

Adriana ir Lina su „Kvepia Kelionėm“ komanda

„Jau spalio 1-ąją, kuomet pradėjome organizuoti „Kvepia kelionėm“ renginius sugalvojome, jog šitas projektas turi turėti ir kažkokį gražų bei aiškų tikslą. Skambėjo jis labai paprastai – padovanoti tą kelionių jausmą tiems, kurie jo dar nėra patyrę gyvenime ir sau to negali leisti. Kad ir kaip visi kalba apie tai, jog keliauti yra pigu ir nereikia tam turėti pinigų, tačiau ir tai nėra visiems įkandamas dalykas. Džiaugiuosi, kad galime daryti žmones laimingus“, – teigė portalo „Kvepia Kelionėm“ įkūrėjas Mantas Bertulis.

Būtent trečiadienį portalas „Kvepia Kelionėm“ bei VšĮ „Jaunimo Laisvalaikio Tinklas“ suraitė parašus ant sutarties, kurioje pastaroji organizacija, bendradarbiaudama su suomių kelionių agentūra „Timetravels“ įsipareigojo realizuoti šį gražų sumanymą bei šeimai padovanoti kelionę į Laplandiją.

„Net nedvejojome ir ilgai negalvojome, ar prisidėti prie šios iniciatyvos. Džiaugiamės, kad turime tokius partnerius Suomijoje kaip „Timetravels“, kurie į šią idėją pažiūrėjo itin rimtai ir prižadėjo, kad Laplandijoje įspūdžių tikrai netrūks. Tikimės, kad šią kelionę Lina ir Adriana atsimins ilgam“, – kalbėjo VšĮ „Jaunimo Laisvalaikio Tinklas“ direktorius Tomas Tamulevičius.

Į kelionę kartu su Lina bei Adriana leisis ir „Kvepia Kelionėm“ komanda, kuri užtikrins, jog netrūktų nieko, o pati kelionė suteiktų tik pačias gražiausias emocijas, kurias pasistengsime įamžinti.

Kovo 2-8 dienomis vyksiančios kelionės metu bus aplankytas Helsinkis, Kemi sniego pilis, Kalėdų senelio miestelis, haskių safaris, elnių ferma. Netrūks ir pramogų – žygis su slidėmis bei sniego batais ar net pasivažinėjimas sniegomobiliais.