Nesvarbu ar keliaujate į tolimą poilsinę ar ne tokią tolimą, savaitgalio kelionę, visuomet pasidomėkite tokiomis smulkmenomis, kaip geriamas vanduo – tai jums gali sutaupyti šiek tiek pinigų ar net apsaugoti nuo įvairių ligų bei nemalonių pojūčių.

Džiugu yra tai, kad dauguma šalių Europoje gali pasigirti švariu vandeniu. Tai reiškia, kad vykstant į šias šalis pravartu pasiimti tuščią vandens buteliuką, kurį galėsite papildyti vandeniu iš čiaupo ir sutaupyti kelis eurus. Tokiose šalyse kaip Italija, Belgija, Vatikanas ar Vokietija, nemokamo vandens galite prisipildyti iš miesto centre esančių geriamo vandens čiaupų.

Vandenį iš čiaupo saugu gerti: Andoroje, Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Gibraltare, Graikijoje, Islandijoje, Airijoje, Italijoje, Latvijoje, Lichtenšteine, Liuksemburge, Makedonijoje, Maltoje, Monake, Nyderlanduose, Norvegijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, San Marine, Slovėnijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vatikane.

galima

Deja, bet Lietuva patenka tarp šalių, kuriose nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo. Taip pat, pirkti geriamą vandenį iš parduotuvės siūloma šiose šalyse: Albanijoje, Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kipre, Estijoje, Gruzijoje, Kazachstane, Kosove, Moldovoje, Juodkalnijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ir Ukrainoje.

negalima

Nepamirškite, kad vandenį ne tik geriame, bet juo valomės dantis, plauname vaisius ar valgymui skirtus įrankius bei ledo kubeliais šaldome savo gėrimus. Tad, jeigu esate šalyje, kurioje vanduo atrodo įtartinas, visa tai darykite su iš parduotuvės pirktu vandeniu ir stenkitės, kad iš čiaupo bėgantis vanduo jokiu būdu nepatektų į jūsų organizmą. Taip išleisite šiek tiek daugiau pinigų, tačiau apsisaugosite nuo ligų, kurios gali sugriauti jūsų kelionės planus.