Keliaudami po įvairias pasaulio valstybes turistai susiduria su įvairiausiais neplanuotais nesusipratimais. Kai kuriose vietovėse galima susidurti su gana keistomis taisyklėmis, kurių nesilaikymas pažeistų šalies įstatymus ir užtrauktų jums vietinių nemalonę, tam tikrų daiktų konfiskavimą, baudą ar net areštą. Įdomiausias nerašytas taisykles ir keisčiausius įstatymus aptarė „Escape.com“.

Ar kada nors pagalvojote, jog galite būti areštuoti už tai, jog vaikščiojate nuogi savo viešbučio kambaryje? Pasirodo, tai visiškai įmanoma. Singapūre galite būti areštuoti būtent už tai. Šioje turistų mėgiamoje valstybėje vaikščiojimas nuogam viešbučio kambaryje, kaip ir dainavimas ir rūkymas viešumoje, prieštarauja įstatymams.  1996 metais įsigaliojusiuose įstatymuose nustatyta, kad asmuo negali būti nuogas privačioje erdvėje, jeigu ji pasiekiama iš kitų, viešų vietų. Jeigu taip nutinka, turisto laukia bauda arba areštas.

Intisclair.com nuotr.

Intisclair.com nuotr.

Jeigu planuojate lankytis islamiškoje valstybėje, tokioje kaip Indonezija, Jungtiniai Arabų Emyratai arba Maldyvai, kelionių ekspertai rekomenduoja palikti ir savo sekso „žaisliukus“. Kitu atveju jums gali tekti paploninti piniginę arba atostogas pabaigti vietinėje areštinėje.

 Vokietija, viena iš liberaliausių pasaulio demokratijų, taip pat gali nustebinti neįprastomis taisyklėmis. Tai, kad kai kuriose greitkelių atkarpose nėra jokio greičio limitų, skamda ganėtinai įdomiai, tačiau dar įdomiau tai, kad jei pasibaigus jūsų automobilio degalams, vadinamajame „autobane“ teks sustoti, galite gauti didelę baudą už sustojimą be rimtos priežasties.

Vokietijos futbolo stadionuose nepriimtina minėti 1996 datos, t. y. metų, kai Anglija laimėjo prieš Vakarų Vokietiją ir laimėjo Pasaulio taurę. Kalbant apie Vokietiją būtina paminėti ir tai, kad Miunchene vykstančio alaus festivalio „Oktoberfest“ metu neblaivus asmuo negali būti laikomas neblaiviu teisiškai, pagal įstatymus, kad ir koks jis būtų neblaivus.

Gettyimages.com nuotr.

Gettyimages.com nuotr.

Tuo tarpu Prancūzijoje, kuri laikoma viena romantiškiausių pasaulio valstybių, galioja keista  taisyklė, draudžianti bučiuotis geležinkelio stotyse. Taigi, išlydėdami savo mylimąjį ar mylimąją prancūzai veikiausiai tai daro dar prieš atvykstant į peroną.

Keliaujate automobliu? Nepamirškite, jog Šveicarijoje sekmadienis yra šventa diena. Na, bent jau automobiliams. Kadangi sekmadieniais automobilių plovimas Šveicarijoje yra draudžiamas.

Ir tai tik dalis iš daugelio įstatymų, su kuriais galite susidurti savo kelionėje, tad jeigu norite išvengti netikėtų susidūrimų su teisėsauga ar nemalonių situacijų, prieš keliaudami pasidomėkite lankomos valstybės įstatymais. Na, arba nesidomėkite. Galbūt nuo to bus tik smagiau.