Paskaitėte antraštę ir pagalvojote, kad toks planas kiek keblokas? Greičiausiai esate teisus, tačiau Sophie Davis, su portalu „Cosmopolitan“ pasidalijusi savo istorija, įrodė, kad viskas įmanoma.

Norėjau keliauti ir patirti naujų dalykų, tačiau nenorėjau netekti pastovių pajamų, pasakoja Sophie. Taip, yra daugybė istorijų apie žmones, kurie meta savo darbus, parduoda namus, susikrauna lagaminus ir visa galva pasineria į platųjį pasaulį. Bet tokios istorijos tinka ne visiems.

Juk kai kurie turi finansinių įsipareigojimų, o ir ne visi nori prarasti mėgstamą darbą. Išeiti dviejų savaičių trukmės atostogų kai kuriems taip pat sunkiai įmanoma, tad dauguma savo laisvadienius planuoja derindami juos prie ilgųjų savaitgalių ar tiesiog Kalėdų.

The best place to be 🍉 #portugal #watermelon #poolside

A photo posted by Sophie | Sophie’s Suitcase (@sophiessuitcse) on

Tačiau, kad ir kaip bebūtų, vis daugiau jaunimo savo santaupas leidžia ne materialiems turtams, o įspūdžiams, kuriuos susirenka keliaudami vos tik radę tam progą. Ir jei pagalvoję apie savo darbą vis dar manote, kad dėl jo negalite dažnai keliauti – labai klystate.

Per 12 mėnesių S. Davis aplankė 11 šalių, 20 kartų skrido lėktuvu ir perskrido 3 žemynus. Iš viso kelionėse užtruko 56 dienas, bet tik 26 dienos iš jų buvo oficialiai darbe paprašytos atostogos.

Štai, kaip jai pavyko:

  1. Kruopščiai planavo savo savaitgalius bei visą laisvą nuo darbo laiką.

„Nusprendusi tris dienas praleisti Berlyne, pasinaudojau savaitgaliu ir viena atostogų diena sausį. Vasarį tris dienas praleidau nuostabiame viešbutyje su SPA malonumais Cotswoldso regione, Didžiojoje Britanijoje.

Taip pat pasinaudojau savaitgaliu ir vienu laisvadieniu. Kovą suplanavau penkių dienų kelionę į Amsterdamą. Pasinaudojau savaitgaliu, dvejais laisvadieniais ir didžiuoju penktadieniu. Velykos išties puikus metas planuoti atostogas, tačiau tai reikia daryti ne paskutinę minutę“, – pasakojo S. Davis, kuri 2015 metais, per ilgąjį Velykų savaitgalį, penkias dienas praleido Velse.

  1. Negailėjo laiko kelionių organizavimui.

„Rugsėjį penkias dienas praleidau su šeima, mūsų sodyboje Portugalijoje. Tąkart išnaudojau savaitgalį bei tris laisvadienius. Lapkritį su geriausia drauge keturioms dienoms skridau į Siciliją. Vėl pasinaudojau ilguoju savaitgaliu ir vienu papildomu laisvadieniu“, – pasakojimą tęsė Sophie, kuri tais pačiais metais dar aplankė ir Kopenhagą.

Dreaming of paradise. Oh wait, I'm here! #Crete #instagreece @daios_cove @classichols

A photo posted by Sophie | Sophie's Suitcase (@sophiessuitcse) on

Mergina suskaičiavo, kad keliavo kiekvieną mėnesį, tačiau kruopščiai suplanuodavo, kaip nepersistengti vis prašant darbdavio laisvadienių. Negana to, ji visuomet suplanuodavo, ką veiks kelionėse, nes laiko turėdavo ne itin daug.

Keli Sophie patarimai:

1. Išnaudokite laisvadienius, valstybines bei religines šventes;
2. Kai tik galite, leiskitės į komandiruotes kitose šalyse;
3. Neignoruokite blogo oro. Kai kurias šalis šaltesniu sezonu aplankysite daug pigiau;
4. Kruopščiai suplanuokite, ką norite pamatyti, nes laikas – brangus;

Daugiau Sophie nuotykių galite rasti jos tinklaraštyje.