Neabejotinai visi turite savo istorijų su viešbučiais užsienyje. Vieni buvote apsistoję geresniame, kiti pigesniame, tačiau ar kada pagalvojote kaip atrodo seniausias pasaulyje viešbutis?

Tai yra Japonijos viešbutis „Hoshi Ryokan“ – seniausia pasaulio šeimos įmonė, kuri nuo 718 metų vilioja tradiciniais valgiais ir maudynėmis. Viešbutį valdė net 46 vienos šeimos kartos.

Kad lengviau įsivaizduotumėte kokio senumo tai viešbutis, galime pametėti keletą faktų – tuo metu, kai jis atsidarė dar buvo gyvi žmonės, kurie gyvai matė pranašą Mahometą. Kinai buvo vos išradę paraką. Majų civilizacija Pietų Amerikoje buvo pradėjusi byrėti. Galima dar vardinti ir vardinti.

Viešbučio kompleksą sudaro restoranas, SPA centras, svečių kambariai, japoniškas sodas, teatras, pokylių/konferencijų salė.

Dauguma kambarių yra dekoruoti pagal tradicinį Japnišką stilių, tačiau yra ir pritakytų moderniam šios dienos turistui, kuriuose europietis gali pasijusti kaip manuose. Viešbutyje taip pat veikia nedidelis Hoshi Ryokan istorijos muziejus.

„Hoshi Ryokan“, įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą kaip seniausias pasaulio viešbutis, jau atlaikė daugelį krizių ir katastrofų.

Antrojo pasaulinio karo metais čia buvo įkurdinti sužeisti kareiviai. 1961 metais viešbutis beveik visiškai sudegė, kai vienas jo svečių užsnūdo su degančia cigarete rankoje.

„Hoshi Ryokan“ įsikūręs Išikavos prefektūroje, Komatsu miestelyje. Jis nuo sostinės Tokijo nutolęs per maždaug 450 km.

Naktis „Hoshi Ryokan“ viešbutyje kainuoja apie 167 eurus. Nakvynę galima užsisakyti ir per „Booking.com“ platformą.

Seniausios įmonės titulą „Ryokan Hoshi“ paveržė iš kitos japonų šeimyninės kompanijos „Kongo Gumi“, kuri vertėsi šventyklų statybomis daugiau kaip 1400 metų, bet buvo likviduota 2006−iais.

Kaip atrodo seniausias pasaulyje viešbutis: