Dažnai feisbuke pamatome neįtikėtinai pigių skrydžių pasiūlymų, tačiau dar dažniau tokiuose skrydžių bendrovės ar tinklaraštininko pasiūlymuose tiesiog „pataginame“ draugą ir toliau „skroliname“. Tiesa? Nustokite „skrolinti“, po velnių! Vos dešimt ar penkiolika eurų kainuojantys bilietai gali atnešti puikių įspūdžių arba… Skausmą nugaroje nuo rimbo. Bet apie viską nuo pradžių.

Bilietai į Lvovą kišenėje gulėjo jau senokai, nes tiesiog buvo geras pasiūlymas (15 Eur į abi puses). Tik vėliau paaiškėjo, kad skrydis į priekį bus ne tiesioginis, o su persėdimu Kijeve. Skrydžius skyrė 6 valandos.

Nešvaistykite laiko oro uostuose

Ką veikti oro uoste tiek laiko? Nieko neveikti – važiuoti į Kijevą papietauti ir pasivaikščioti.

Kelionė nuo Boryspilio oro uosto iki Maidano (37 km) privačiu autobusiuku šešiems asmenims kainavo po 100 grivinų kiekvienam, arba po 3,49 Eur, ir dar po tiek pat atgal. Kelionės trukmė – apie valanda, tačiau ji tikrai neprailgo, nes vairuotojas Ruslanas savo autobusiuke pasiūlė nemokamą Wi-Fi ir mielai sutiko mus po kelių valandų parvežti atgal.

Asmeninis archyvas

Maidanas, Kijevas

Pietūs Kijeve – po ~5 eurus, įskaitant ir alaus bokalą pačiame Kijevo centre, Maidano prieigose. Tačiau pietavome ne pigiausiame vietiniame restorane.

O pigiausias, anot daugelio tinklaraštininkų ir savu kailiu išbandytas – „Puzata Hata“. Šių, valgyklos tipo, užeigų galite rasti visoje Ukrainoje. Tiesa, prabanga čia nekvepia, patiekalai taip pat yra paprasti (jau sakiau – valgykla), tačiau norintiems ir taip pigioje šalyje prasisukti dar pigiau – puikus pasirinkimas ir išties visiškai normalaus skonio bei išvaizdos maistas (nors asmeniškai aš rinkčiaus sumokėti keliais eurais daugiau ir valgyčiau prabangesnėje vietoje).

Pietūs "Puzata Hata" restorane (apie 2,5 Eur)

Pietūs „Puzata Hata“ restorane (apie 2,5 Eur)

Po pietų liko laiko ir pasivaikščioti, ir aplankyti vieną gražiausių architektūros šedevrų Kijeve – Šventosios Sofijos arkikatedrą.

Nesiprausęs Lvovas

Kita stotelė – Lvovas. Čia gyvena 735 tūkst. gyventojų (160 tūkst. daugiau nei Vilniuje), tačiau senamiesčio plotai sunkiai akimis aprėpiami. Tiesa, pažinus auksinį ir prabangų Kijevą, Lvovas gali pasirodyti kiek niūrokas. Jo architektūra nė kiek neprimena slaviškų kraštų.

Lvovas, Ukraina

Lvovas, Ukraina

Beje, žvelgiant į pajuodusius ir akivaizdžiai apleistus fasadus taip norėjosi juos visus surinkti į glėbį, kaip kokius nešvarius drabužius nuo žemės netvarkingam kambary, ir sukišti į skalbimo mašiną, kad gerai ten juos prasuktų…

Lvove nemačiau nė vieno iš tolo blizgančio auksinio cerkvės stogo ar slaviška prabanga alsuojančio pastato. Tiesa, Lvovas kurį laiką priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštytstei, Austrijos-Vengrijos imperijai, Lenkijai ir tik po to buvo okupuotas sovietų.

Lvovas, Ukraina

Lvovas, Ukraina

Kvepia nuotykiais

Žinoma, daugeliui, o ir mums, buvo įdomu, ką gi įdomaus gali pasiūlyti naktinis Lvovas. Juolab, kad laiko turėjome vos dieną: vieną vakarą ir kitą dieną iki pat vidurnakčio. Paieškos prasideda.

Pirma stotelė – „Pravda“ pub’as pačiame Lvovo centre. Pamirškite tuos pub’us, į kuriuos einate Lietuvoje. Šis įsikūręs per tris aukštus: pirmame – alaus ir suvenyrų parduotuvėlė, antrame bei trečiame – tikras alaus fiestų mėgėjų „miestelis“.

Nuo 19 valandos čia svečius linksmina pučiamųjų orkestras, kurio paskutinės dainos atliekamos prie orkestro prisijungiant visiems svečiams (svečių instrumentai – tušti plastmasiniai alaus buteliai). Tiesa, save jie vadina „Alaus teatru“.

Kainos čia tikrai gerokai didesnės nei kituose ukrainietiškuose baruose (įprastame ukrainietiškame bare alaus bokalas kainuoja apie eurą, parduotuvėje pusė litro alaus – nuo 14 grivinų, arba maždaug pusė euro), tačiau apsilankyti tikrai verta. O dar labiau verta pabandyti įveikti firminių šonkauliukų porciją.

Antra vieta, kurią būtina pamatyti visiems, atvykusiems į naktinį Lvovą – „Masoch cafe“. Ant lubų kabančios grandinės ir antrankiai, lovos, vietoje paprastų fotelių ar kėdžių, raudonos lempos, seksuali muzika ir padavėjos, ant kaklo pasikabinusios rimbus. Tiesiog atributas? Ne, nemanau. Tiksliau – nebemanau.

Blogus berniukus padavėjos tiesiog prieš visų akis nesigėdyja išplakti rimbais. O jei esate porelė, mėgstanti aštrius įspūdžius, užsisakykite specialų vieno ypo kokteilį. Meniu rasite tris „itin brangius“ (150 grivinų – 5,24 Eur) šotus, tad jų ir prašykite, norėdami nuotykių: vaško ant nuogos krūtinės, alkoholio gerklėje, rimbo nugaroje bei ledukų ten, kur nederėtų…


Kainų TOP 3:
Troleibuso bilietėlis – 2 UAH (0,07 Eur);
Alus parduotuvėje – nuo 14 UAH (0,49 Eur), bare – nuo 30 UAH ( 1,05 Eur);
Pietūs – apie 110 UAH (3,85 Eur).


Ieškančius ne tokių ekstremalių linsmybių, šiltame glėbyje pasitiks didžiausias Lvovo naktinis klubas „Metro“. Tą vakarą, kai svečiavomės Ukrainoje, merginas ten įleido nemokamai, vaikinams teko pakratyti piniginę ir susimokėti po 70 grivinų (2,44 Eu).
Nuotykiai prašvitus

Dieną čia taip pat yra ką veikti: šokolado fabrikas per keturis aukštus su puikia veranda ant stogo, vyšnių trauktinės krautuvėlė, vietiniai restoranai ir ne vienas muziejus.

Įėjimas į kavinę Lvove

Įėjimas į kavinę Lvove

Žinoma, ieškodami karštų įspūdžių, nepabijokite žengti ten, kur iš pirmo žvilgsnio atrodo kiek nuobodoka. Viena tokių vietų – Lvovo kavos namai („Lviv Coffee Mining Manufacture“).

Kavos maišelius siuvantys vaikinai – nuobodu? Kavos-suvenyrų parduotuvėlė – nuobodu? Jauki kavinukė ir desertas prieš akis – nuobodu? Tai ženkite už baro, leiskitės laiptais žemyn, paimkite ir personalo siūlomą šalmą su lempa, įsijunkite ją į leiskitės į nuotykių paieškas šachtoje.

Šie kavos namai įsikūrę buvusioje šachtoje, kurioje patiekiama deganti kava. Taip, deganti. Jos patiekimo būdas yra toks įspūdingas, kad nebesinori ragauti jokios kitos kavos. Prašykite tiesiog „Coffee with fire“ ir padavėjas jums durs pirštu į reikiamą pasirinkti kavą.

Lvovo kavos namai

Lvovo kavos namai

Ir, žinoma, būdami Ukrainoje būtinai paragaukite tradicinio Kijevo kotleto bei ukrainietiškų barščių, kurių čia galite rasti daugybės skonių ir net spalvų (nuo žalių iki raudonų).

Nepamirškite aplankyti ir meno galerijų. Na, bent jau tos, kuri vadinasi taip pat, kaip ir žymiausias alaus teatras – „Pravda B“.

Pastaroji yra tokia jauki, kad šeimininkė, norėdama mums pademonstruoti, kokia muzika įrašyta jos parduodamame kompaktiniame diske, ropštėsi per sofą, ant kurios gulėjo pradėti valgyti pietūs, nes mes kaip ir nelabai laiku įėjome vidun.

Meno galerija "Pravda B"

Meno galerija „Pravda B“

Kodėl Lvovas?

Važiuodami į Lvovą tikrai nenuskriausite savo piniginės, atrasite daugybę vietinių restoranų, kurių ne vienas yra įsikūręs rūsyje, tad kartais nebijokite eiti ten, kur nėra iškabos, tačiau yra žmonių, juk niekada negali žinoti, kur tai nuves.