Pirmasis tiesioginis skrydis iš Australijos miesto Perto į Jungtinę Karalystę, Londoną, įvyko šį sekmadienį. Skrydžių bendrovės „Qantas“ orlaivis „787-9 Dreamliner“ po 17 valandų trukusio reiso be sustojimo, sėkmingai nutūpė Londono Hitrou oro uoste.

Lėktuvas įveikė net 14 tūkst. 498 kilometrus, šis maršrutas yra 24 procentais ilgesnis už anksčiau ilgiausiu laikytą skrydį Jungtinėje Karalystėje, kuris buvo vykdomas į Džakartą, Indoneziją (11 tūkst. 707 km.).

Šaltinių teigimu, naujuoju maršrutu, pasiekti Australijos didmiestį Pertą yra ne tik lengviau, bet ir greičiau. Šis skrydis keliautojams sutaupys maždaug tris valandas, kurias jie sugaištų persėdimo metu.

aeroplane-aircraft-airplane-113017

Sekmadienį lėktuve buvo kiek daugiau nei 200 keleivių ir 16 įgulos narių. Istoriniame skrydyje dalyvavo ir Vakarų Australijos premjeras Mark McGowan. Socialiniame tinkle „Twitter“ premjeras pasidalino nuotrauka, kurioje pozuoja kartu su kitais politikais bei lėktuvo pilotais : „Istorija užrašyta. „Dreamliner“ lėktuvas su 200 keleivių sėkmingai nusileido Londone. Nauja kelionių ir Vakarų Australijos ekonomikos era prasidėjo.“, – teigia užrašas po nuotrauka.

Oro linijų vadovas Alan Joyce šią dieną vadina „istorine diena aviacijoje“. Vakarų Australijos valstijos vadovai taip pat neslepia džiaugsmo ir sako, kad nors Australiją kasmet aplanko maždaug 730 000 britų turistų, nauja paslauga dar labiau paskatinti susidomėjimą Vakarų pakrante. Jų teigimu, tai puikus šansas šaliai pademonstruoti ką turi geriausio ir prisivilioti dar daugiau turistų.

Aviakompanija „Qantas“ tiesioginius skrydžius tarp Didžiosios Britanijos ir Australijos planuoja pradėti vykdyti per kelis ateinančius metus.