NASA mokslininkai neseniai pradėjo naują projektą Islandijoje, kurio metu yra rengiamasi būsimai kelionei į Marsą.

2030 metais NASA planuoja išsiųsti žmogų į Marsą ir į Mėnulį. Siekiant sėkmingai įvykdyti šią užduotį yra būtinas pasiruošimas, kuris vyks geriausiai tam tinkančioje pasaulio vietoje – Islandijoje.

Mokslininkų tikslas – pasinaudoti neįprastomis Islandijos kraštovaizdžio ypatybėmis, reljefu ir kanjonais, kurie yra labai panašūs į Marso. Būsimos misijos dalyviams siekiama atskleisti kaip viskas atrodys kosmose, kokių technologijų ir sugebėjimų reikės vardan išgyvenimo.

Reikjaviko universitete vakar vyko paskaita, kurios metu mokslininkai Jennifer Heldmann ir Darlene Lim išsamiai pasakojo apie vykdomą projektą.

shutterstock_579789625-vestrahorn-stokksnes-east-iceland

„Šiuo metu esame pradiniame etape, dar tik pradedame pasiruošimo darbus čia, Islandijoje. Renkame duomenis, naudingą informaciją, turime žmones, kurie ima mėginius, fotografuoja“, – pasakojo J. Heldmann.

NASA pratybas viliamasi pradėti jau kitais metais. Islandijoje bus rengiamos įvairios simuliacijos, kurių metu bus atvaizduota kelionė į Marsą. Kosmonautai turės galimybę išbandyti savo jėgas, o mokslininkai nustatyti ar nėra trikdžių duomenų rinkimo sistemose bei komunikacijos kanaluose.

Projektas jau pradėtas vykdyti netoli Islandijos sostinės Reikjaviko, tačiau per ateinančius metus planuojama plėstis ir į atokesnes Islandijos vietas.

„Tai, ką mes darome, yra labai įdomu. Prieš skrisdami į tokias vietas, kaip Marsas, beveik viską galime išbandyti čia, Žemėje“, – sako mokslininkas D. Lim.