Kelionės po Ameriką dažnai yra neatsiejamos be mašinos, tačiau galime įrodyti, kad ji visiškai net nereikalinga, jeigu norite kirsti Ameriką skersai. Reikalingas tik traukinio bilietas.

5467 kilometrai, 4 dienos ir jūs iš JAV vakarinėje Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūrusio San Francisko atsidursite kitame šalies gale Niujorke. Ši kelionė tekainuoja vos nuo 213 JAV dolerių (apie 204 eurų).

Tiesa, nebūtina galima nusipirkti 15 dienų bilietą traukiniu už 429 JAV dolerius (apie 411 eurų) ir keliauti po Ameriką su sustojimais. Visgi šios kelionės metu kertamos net 11 valstijų sienos, tad pamatyti tikrai yra ką. Į šį 15 dienų bilietą įeina 8 persėdimai.

Kelionę pradedame vos 20 minučių kelio nuo San Francisko įsikūrusiame Emerivilyje (Emeryville). Tris dienas arba beveik 4 tūkst. kilometrų trunka kelionė iki Čikagos. Tuomet prie Mičigano ežero persėdame į traukinį, važiuojantį į Niujorką. Dar 19 valandų kelyje ir jūs didžiausiame JAV mieste – Niujorke.

Jeigu norite pamatyti turistinę Ameriką – išsinomuokite „Cadillac“, leiskitės į „Route 66“ kelią, sustokite pakelės restoranuose bei permiegokite moteliuose. Tačiau, jeigu norite pamatyti tikrąjį Amerikos veidą – įspūdingą, beprotišką, keistoką, šlovingą – lipkite į traukinį ir mėgaukitės.

Bilietų galite ieškoti amtrak.com puslapyje. Kelionę iš San Francisko į Čikagą rasite čia, iš Čikagos į Niujorką – čia.

Štai taip atrodo kelionė po JAV su traukiniu: