Gočkadilio kanjonas (dar vadinamas Gačedilio kanjonu) – viena gražiausių ir unikaliausių Gruzijos vietų. Mažai žinoma ir dar negausiai lankoma turistų dėl savo geografinės padėties. Kanjonas yra Vakarų Gruzijos Martvilio rajone, Gačedilio kaimo apylinkėse.

Taip jau atsitiko, jog Vakarų Gruzijos Megrelijos regionas ilgą laiką kentėjo nuo pilietinio karo, didžiulio pabėgėlių antplūdžio iš Abchazijos, socialinių ir ekonominių problemų, todėl turizmas čia ilgai nebuvo vystomas. Padėtis ėmė keistis vos prieš keletą metų, būtent tuomet po Gruziją pasklido žinia apie nepaprasto grožio Gočkadilio kanjoną.

Kanjonas yra toje vietoje, kur Abašos upė už Gačedilio kaimo kerta kalvą, už jos suformuodama 2400 m ilgio ir 20–40 m gylio kanjoną. Manoma, jog šio kanjono amžius siekia 100 mln. metų: čia buvo rasta dinozaurų pėdsakų ir kaulų, išlikusių kanjono uolose. Keletame vietų kanjonas turi stačius nuolydžius ir terasas, nuo jų krenta stambūs kriokliai. Vienas jų žinomas kaip Martvilio krioklys.

Turistams šiame kanjone siūloma paplaukioti guminėmis valtimis. Į valtį sėdus už krioklio ir plaukiant srove žemyn, prieš akis atsiveria nepaprasto grožio gamtos panoramos. Neseniai Gočkadilio kanjonas įtraukas į 10 Gruzijos gamtos paminklų sąrašą. Ateityje žadama vystyti infrastruktūrą aplink kanjoną, takelius bei prieigą prie jo. Dabar Gočkadilis (vietos megrelų kalba – „užstrigęs“) – tai laukinis, žmogaus nepaliestas gamtos stebuklas.

Vietiniai žmonės ateina prie kanjono gaudyti upėtakių. Taip pat jie sako, kad skaidrus ryškiai žydros spalvos vanduo kanjone visais metų laikais būna šaltas. Netoli nuo kanjono (100 m) yra vieta, gyventojų praminta karališkosiomis prausyklomis, – čia, anot istorijos šaltinių, maudytis atvykdavo krašto didikai.

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.