Ar kada nors turėjote triukšmingą kaimyną, kuris klausosi muzikos taip garsiai, kad melodiją girdite net savo namuose? Tai gali erzinti, tačiau pas kaimyną galima nueiti ir paprašyti, kad šis pritildytų muziką. Jelsum (Nyderlandai) miestelio žmonės susidūrė su kur kas sudėtingesne problema – grojančiu greitkeliu.

Šiaurės vakaruose esančiame Fryzijos regione, vienoje kelio atkarpoje, neseniai įdiegtos garso juostos, kurios skleidžia fryzų tautos himno melodiją. Šiomis garso juostomis norėta pareklamuoti Leuvardeną – šių metų Europos kultūros sostinę.

Himnas užgroja kelyje pasirodžius automobiliui, tačiau norint aiškiai girdėti melodiją, reikia važiuoti maždaug 65km/h greičiu. Kitu atveju, girdėsite ne himną, o tiesiog keistą triukšmą, kurį vietiniai gyventojai vadina „psichologiniu kankinimu“.

yeįęyų

„Neįmanoma sėdėti lauke, o ir naktį miegoti neišeina. Vieną dieną taksi automobilis grojančią kelio atkarpą pravažiavo milžinišku greičiu, tad garso juostos užstrigo ir mes visą naktį klausėmės kelis kartus pagreitinto himno versijos“, – pasakoja vietinė gyventoja Sijtze Jansma.

Pareigūnai jau pradėjo garsiakalbių išmontavimo darbus. Apmaudu tai, kad šaliai ši garso juosta kainavo net 80 tūkst. eurų.