Pasaulyje yra daugybė nuostabių vietų, apie kurių egzistavimą daugelis mūsų nė nežino: nuo neįtikėtinų krioklių iki mistinių kraštovaizdžių, nuo prarastųjų miestų iki supervulkanų, nuo akinančių Ramiojo vandenyno salų iki gasdinančiai šaltų ledynų, kurie kartu leidžia mums pamatyti neįtikėtinus skirtingų pasaulio vietų kontrastus. Tuo tiesiog negalima nesižavėti.

Būtent dėl šios priežasties, Kvepia Kelionėm pristato jums 10 straipsnių ciklą „gražiausios pasaulio vietos“, kurio metu parodysime jums ir papasakosime apie 100, mūsų nuomone, gražiausių pasaulio gamtos stichijų ar žmogaus rankomis sukurtų stebuklų. Neabejojame, kad šiame sąraše tikrai rasite bent vieną sau artimą vietelę, kurią įsirašysite į „Must see“ sąrašą ir artimiausiu metu pamatysite tai savo akimis.

Kviečiame susipažinti su pirmąja straipsnių ciklo dalimi, kurioje pateikiame pirmas 10 neįtikėtino grožio vietų.

1. Bora Bora sala, Ramusis vandenynas.

Bora Bora sala | travelhdwallpapers.com nuotr.

Bora Bora sala | travelhdwallpapers.com nuotr.

Bora Bora sala yra viena iš Prancūzijos Polinezijos pažibų, įsikūrusi netoli Taičio. Pagrindinė salos dalis stūkso ant dviejų užgesusių ugnikalnių – Pahia ir Otemanu. Salą supa didelė lagūna, o nuo vandenyno yra atribota koralinių ribų atolų. Ramybė, balto smėlio paplūdimiai, krištolo skaidrumo lagūna, palmių giraitės, žaliuojančios kalvos, žydinčios hibiskų gėlės ir egzotiški gyventojai salą pavertė tikru turistų rojumi. Bora Bora turistų laukia ištisus metus, kadangi metinė oro temperatūra svyruoja tarp 24 – 28 laipsnių šilumos. Saloje taip pat yra daugybė namelių ant vandens (ant polių), kurie dar labiau pagyvina neabejotinai vaizdingiausią Prancūzijos Polinezijos salą.

2. Baganas, Mianmaras.

Baganas | anguerde.com nuotr.

Baganas | anguerde.com nuotr.

Baganas yra miestas centriniame Mianmare, Iravadžio upės pakrantėje.  Tai istorinis, religinis ir kultūrinis šalies centras. Šis miestas įkurtas II amžiuje karaliaus Tamudarito, bet tradiciniu įkūrėju laikomas Karalius Anavrata, kuris Baganą pavertė Pagano karalystės sostine. Miestas tapo religiniu centru, čia kūrėsi šventyklų kompleksai, vienuolynai. Šiame senoviniame mieste priskaičiuojama per 2000 šventyklų bei vienuolynų, todėl jis dažnai vadinamas tūkstančio šventyklų miestu. Šią archeologinę vietovę UNESCO bandė įtraukti į pasaulio paveldo sąrašą, tačiau Mianmaro karinė chunta tam pasipriešino. Nepaisant to – šis senovinis miestas laikomas vienu gražiausių visame pasaulyje.

3. Namibo dykuma, Namibija, Angola.

Namibo dykuma | africapoint.com nuotr.

Namibo dykuma | africapoint.com nuotr.

Namibo dykuma plyti pietvakarinėje Afrikos pakrantėje, Namibijos ir Angolos teritorijoje. Ji žymi dėl savo smėlio kopų, kurios priklausomai nuo saulės padėties ir drėgmės, intensyviai keičia savo spalvą. Tarp Svakopmundo ir Volvis Bėjaus šios dykumos kopos yra vienos aukščiausių pasaulyje ir siekia net iki 300 metrų. Namibijoje dykuma susitinka su Atanto vandenynu, o tai sukuria nepakartojamą kraštovaizdį.

4. Paro Takchango vienuolynas, Butanas.

Paro Takcangas | beelinetour.com nuotr.

Paro Takcangas | beelinetour.com nuotr.

Paro Takcangas – vienas žinomiausių Butano ir viso pasaulio vienuolynų, pastatytas ties Takcang Senge Samdup urvu, kur, kaip tikima, VII amžiuje prieš Kristų meditavo Guru Padmasambava (budizmo mitologijos dievybė). Vienuolynas stūkso ant uolos, 3120 metrų aukštyje virš Paro slėnio. Tigrų buveinę vadinamą šventovę galima pasiekti tik užlipus šimtais laiptelių, tačiau jį aplankyti neabejotinai verta.

5. Vatnajokudlio ledynas, Islandija.

Vatnajokudlo ledynas | ngjyra.com

Vatnajokudlo ledynas | ngjyra.com

Didžiausias Islandijos ir visos Europos ledynas Vatnajokudlis yra neabejotinai viena gražiausių šios šalies ir viso pasaulio vietų. Šio ledyno kloduose yra beveik tiek pat vandens kiek visuose kituose Europos ledynuose sudėjus. Ledyno viduje – tarsi atskiras pasaulis, kuriame gausu urvų, kanjonų ir vulkanų. Ledynas tai plečiasi, tai traukiasi, tai lėtai pulsuoja, o kartais įsismarkauja kaip ugnikalnis. Kai kuriose vietose Vatnajokudlis yra net kilometro storio.

6. Geologinis Zhangye Danxia parkas, Gansu provincija, Kinija.

Gansu kalnai | inebigphoto.com nuotr.

Zhangye Danxia | onebigphoto.com nuotr.

Skamba neįtikėtinai, bet šie Gansu provincijoje plytintys it akvarele nutapyti kalnai yra tikrų tikriausias gamtos kūrinys. Geologiniame parke plytintys kalnai dar vadinami „Rainbow mountains“, kadangi jie, regis, atspindi visas vaivorykštės spalvas.  Ryškios kalnų spalvos susidarė iš mineralinių nuosėdų ir raudono smiltainio prieš maždaug 24 milijonus metų. Parkas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą nuo 2009 metų, o pastaruoju metu ši vieta tampa vis populiaresnė ir tarp nuotykių ieškotojų.

7. Ashikaga gėlių parkas, Japonija.

Ashikaga | wallpaper13.com nuotr.

Ashikaga | wallpaper13.com nuotr.

Ashikaga gėlių parkas yra neabejotinai įspūdingiausia vieta švęsti Hanami – sakurų žydėjimo šventę. Šiame parke auginami įvairūs augalai, tačiau įspūdingiausiai atrodo žydinčios visterijos, kurių svyrančios žiedų kekės sukuria neįtikėtiną atmosfersą. Šie purpuriniai „kriokliai“ gali užaugti iki 5 aukštų namo dydžio, o parke jie susodinti taip, kad sudaro ištisus žydinčius tunelius ir labirintus, todėl lankantis šioje vietoje pasijusite tarsi pasakos veikėjas.

8. Bromo ugnikalnis, Indonezija.

Bromas | Youwall.com nuotr.

Bromas | Youwall.com nuotr.

Bromas yra Javos saloje, Indonezijoje veikiantis ugnikalnis, kurio aukštis siekia apie 2300 metrų. Tai vienas aktyviausių Indonezijos ugnikalnių, pastarąjį kartą išsiveržęs 2011-2012 metais. Apylinkėse gyvenantis tengerai Bromo kalną laiko šventu, o jo pavadinimas yra kilęs nuo indiško Dievo vardo Brahma. Į ugnikalnio kraterį vietiniai aukoja aukas.

9. Malyno ežeras, Kanada.

Malyno ežeras | alexgubski.com nuotr.

Malyno ežeras | alexgubski.com nuotr.

Malyno ežeras yra vienas gražiausių Džasperio nacionalinio parko objektų. Ežeras išsidėstęs tarp Uolinių kalnų, 1670 metrų aukštyje, yra 22,3 kilometrų ilgio ir plačiausioje vietoje – 2 kilometrų pločio. Į ežerą vandenis plukdo į jį įtekanti ir vėliau ištekanti Malyno upė. Tai antras pagal dydį pasaulyje ežeras, maitinamas kalnų ledynų tirpstančiais vandenimis, todėl ežero vanduo šaltas, vidutiniškai 4 laipsnių šilumos. Ežere yra 11 salų, tarp kurių garsiausia – nedidelė Dvasių sala, kurą ir matote nuotraukoje. Nuo ežero matomi trys kalnų ledynai, tarp kurių su aukščiausia viršukalne yra 3470 metrų aukščio Brazo kalnas.

10. Jeloustouno (Yellowstone) nacionalinis parkas, JAV.

Yellowstone nacionalinis parkas | alexgubski.com nuotr.

Yellowstone nacionalinis parkas | alexgubski.com nuotr.

Jeloustouno (angl. – Yellowstone) nacionalinis parkas yra pirmasis ir seniausias nacionalinis parkas pasaulyje, kuris išdėstęs trijose JAV valstijose: Vajominge, Montanoje ir Aidahe. Parko plotas – 3500 kvadratinių mylių. Parke gausu geizerių, karštųjų šaltinių bei sraunių kalnų upių, yra kitų geoterminių reikšminių. Parkas yra namai grizliams, vilkams, bizonams ir antilopėms. Jeloustounas yra kur kas daugiau nei vieta, kur galima ateiti ir smagiai praleisti laiką. Tai tikra nacionalinė vertybė.

Įdomu tai, jog parke yra jo paties vardo supervulkanas, kurio išsiveržimas reikštų katastrofą, o po storu pelenų sluoksniu, išsiveržimo atveju, veikiausiai paskęstų visa Šiaurės Amerika. Paskutinį kartą supervulkanas buvo išsiveržęs prieš 640 000 metų, o jo pakartotinis išsiveržimas prilygtų 1000 atominių bombų, susprogdintų tuo pačiu metu, galiai.