Daugeliui keliautojų tenka apsilankyti įvairiuose pasaulio oro uostose, kurie skiriasi savo dydžiu, interjeru, teikiamų paslaugų (parduotuvių, restoranų) ar kitų pramogų (kino salių ar netgi SPA centrų) gausa.

Jeigu tam tikruose oro uostuose laikas bėga itin lėtai, o miegoti yra baisu dėl naktimis patalpose besisukiojančių įtartinų asmenų, tai iš kitų – nesinori išeiti.

„Kvepia Kelionėm“ trumpai apžvelgia geriausiųjų pasaulio oro uostų dešimtuką, kuris nurodyta tvarka buvo sureitinguotas nepriklausomuose pasaulio oro uostų apdovanojimuose „The World Airport Awards“, plačiau žinomuose kaip „Passengers Choice Awards“.

Pastarasis pavadinimas aktualus, kadangi geriausius oro uostus renka ne kas kitas, o tam tikras su paslaugų kokybe susijusias apklausas pildantys įvairių oro linijų ir oro uostų klientai.

10. Hamad tarptautinis orouostas, Doha, Kataras.

pool-hamad-international-airport_0

Agoda.com nuotr.

Oro uostas, prie kurio projekto prisidėjo per 50 tūkst. žmonių (iš kurių daugiau nei 1000 architektų, dizainerių, konsultantų, inžinierių ir projektų vadovų) duris atvėrė 2014 metais ir pakeitė ankstesnįjį, Tarptautinį Dohos oro uostą. Didžioji dalis pagrindo ant kurio oro uostas pastatytas – dirbtinai užpilti Persijos įlankos vandenys.

Oro uostas, kurio dydis net 29 kvadratiniai kilometrai, yra pajėgus aptarnauti apie 50 mln. keliautojų per metus ir pagal šį rodiklį gali būti lyginamas su Dubajaus, Tokijo, Singapūro ar Londono Heathrow oro uostais. Moderniame pastate rasite daugiau nei 100 parduotuvių ir restoranų, viešbutį, baseiną, prabangų SPA, skvošo kortus, treniruoklių salę su fitneso treneriais, specialias laukimo sales ir net 28 vietinių bei tarptautinių menininkų instaliacijas. Abejonių kodėl šis oro uostas pripažintas ir geriausiu viduriniuosiuose rytuose – nekyla.

9. Kansai tarptautinis orouostas, Osakos prefektūra, Japonija.

w111_kansaikokusaikukouearopuraza_3

Keywordsuggest.com nuotr.

Šis oro uostas pirmiausia ypatingas tuo, jog pastatytas dirbtinėje saloje (apie 5 km nuo kranto) ir su žemynu sujungtas dviaukščiu tiltu. Jis veikia 24 val. per parą ir kasmet priima apie 163 tūkst. lėktuvų ir 23 mln. keleivių. 4 aukštų pirmasis terminalas nuo 2008 m. yra ilgiausias pasaulyje (1,7 km). Terminale veikia sudėtinga srautų skirstymo sistema, vadinama „Wing Shuttle“, kuria keleiviai pervežami iš vieno terminalo galo į kitą.

Oro uoste galite įsigyti kinišką kojų, nugaros ar viso kūno masažą, stebėjimo salėje grožėtis kylančių ar besileidžiančių lėktuvų vaizdais, pavalgyti visą parą dirbančiuose restoranuose, pasinaudoti gyvūnų viešbučio paslaugomis ar net susitaisyti skaudamą dantį vietinėje odontologų klinikoje.

8. Heathrow oro uostas, Londonas, Jungtinė Karalystė.

Heathrow-Airport-HD-Pictures-1

Speedyairportservices.com.uk nuotr.

Pagrindinis Jungtinės Karalystės oro uostas aptarnauja daugiausia keleivių Europoje ir kurį laiką buvo pirmaujantis pagal aptarnaujamų tarptautinių keleivių skaičių, kol jo neaplenkė Dubajaus oro uostas. Čia kasdien nusileidžia apie 1400 lėktuvų, maždaug po vieną kas 45 sekundes. Kompleksą sudaro net penki terminalai (pirmasis šiuo metu nebeveikia), kurių didžiausiojo, t.y. penktojo, bagažo konvejerių takai ištiesti vienoje tiesėje būtų maždaug 30 mylių ilgio (48,2 km).

2011 metų liepos 31 dieną oro uostas aptarnavo rekordinį keliautojų skaičių – net 233 561. Kaip ir kituose dešimtuko oro uostose, čia taip pat rasite galybę restoranų ir parduotuvių, atsipalaidavimo kambarius, galėsite mėgautis SPA paslaugomis ar net apsikirpti bei pasidaryti šukuoseną.

7. Ciuricho oro uostas, Ciurichas, Šveicarija.

interior-of-zurich-airport

Zuerich.com nuotr.

2003 m. renovuotas oro uostas pastatytas Alpių pašonėje, 432 metrai virš jūros lygio. Tai modernus ir pagrindinis vienų geriausių pasaulyje Šveicarijos tarptautinių avialinijų oro uostas, 2016 metais aptarnavęs beveik 28 mln. keleivių.  Šeimos su vaikais čia ras žaidimų kambarius, turistų grupės galės įsigyti ekskursiją po oro uostą, yra galimybė išsinuomoti riedučius bei dviračius.

Oro uoste planuojama statyti papildomą pastatų kompleksą, kuriame veiktų medicinos paslaugų punktai, konferencijų centras, dar daugiau parduotuvių bei restoranų, verslo biurai bei viešbutis. Ciuricho oro uostas laikomas vienu patogiausių oro uostų skrendant su ilgais persėdimais.

6. Chubu Centrair tarptautinis oro uostas, Nagoja, Japonija.

centraljapanairporto2

Hok.com nuotr.

Šis oro uostas, kaip ir Kansai, įkurtas dirbtinėje saloje. Jis yra pagrindinis centrinės Japonijos oro uostas, aptarnaujantis apie 11 mln. keliautojų per metus. Oro uostas aptarnauja nemažai regioninių maršrutų į kitus Azijos miestus, pavyzdžiui, Bankoką ir Singapūrą, ir 2015 metais buvo pripažintas geriausiu oro uostu regione.

Be oro uostams įprastų paslaugų čia rasite laukimo salėse įrengtas masažines kėdes, erdvę lauke, iš kurios galėsite stebėti oro uosto judėjimą bei baseinų erdvę, kurioje galėsite atsipalaiduoti stebėdami lėktuvus ar nuostabius saulėlydžius.

5. Hong Kong tarptautinis oro uostas, Honkongas, Kinijos Liaudies Respublika.

1-26

Topexpensivelist.com nuotr.

1998 metais veiklą pradėjęs, saloje įkurtas Honkongo oro uostas turėjo didžiausią keleivių terminalą pasaulyje (570 tūkst. kv. m.). Ankščiau jis ne kartą rinktas geriausiu metų oro uostu. Jame veikia daugiau nei 100 avialinijų, jos skraidina 180 skirtingų maršrutų iš kurių 44 yra vietiniai.

Oro uostas yra pirmas pasaulyje pagal krovinių pervežimą ir vienas didžiausių pagal aptarnautų keleivių skaičių, kuris pastaraisiais metais siekia apie 70 mln. Visą parą veikiančiame oro uoste dirba apie 73 tūkst. žmonių, paslaugas teikia per 400 įvairių parduotuvių ir restoranų, yra teatras, muziejus, edukacinis parkas ir net zona, kurioje galima žaisti golfą.

2020 metais oro uoste planuojama įrengti papildomą tūpimo-kilimo taką, kadangi pagal statistiką, po 2-5 metų dabartiniai du takai pasieks savo maksimalias galimybes.

4. Haneda tarptautinis oro uostas, Tokijas, Japonija.

haneda_airport_terminal1_marketplace1

Pinkelephantparkin.com nuotr.

Šis saloje įkurtas oro uostas yra viena pagrindinių priemonių skatinant Japonijos turizmo sektoriaus plėtrą. Pastaruoju metu oro uostas aptarnauja daugiau nei 70 mln. keleivių, vykstančių pagrinde tarptautiniais maršrutais.

Šiame oro uoste galite atsipalaiduoti masažinių kėdžių erdvėje, apsilankyti masažo, kūno priežiūros salonuose ar stebėjimo denyje, iš kurio galėsite stebėti vieną po kito kylančius ir besileidžiančius lėktuvus. Taip pat yra daugybė specializuotų laukimo salių, erdvių konferencijoms, koncertams rengti.

3. Miuncheno oro uostas, Miunchenas, Vokietija.

wallpaper-world-architecture-pictures-airport-airports-albums

Fmerablog.com.br nuort.

Miuncheno oro uostas yra antras pagal užimtumą Vokietijoje ir antri Lufthansa avialinijų „namai“. 2016 metais, du nusileidimo-pakilimo takus turinčiame oro uoste nusileido apie 400 tūkst. lėktuvų ir 42 mln. keleivių. Oro uostas primena miesto centrą, kadangi čia yra daugiau nei 150 įvairių parduotuvių, daugiau nei 50 maitinimo taškų bei kitų veiklų keliautojams.

Oro uostas siūlo įsigyti ekskursiją po teritoriją, leisti laiką vaikų žaidimų zonose ar specialioje bokšto čiuožykloje, pasivaikščioti lankytojų parke, apsilankyti stebėjimo zonoje, kurioje naudodamiesi teleskopais galėsite iš arti stebėti lėktuvus ar oro uostą aptarnaujančių darbuotojų veiklą.

2. Inčono oro uostas, Inčonas/Seulas, Pietų Korėja.

Travel.mthai.com nuotr.

Inčono oro uostas yra dar vienas Azijos valstybių oro uostas įkurtas saloje, šalia milijoninio Inčono miesto, apie 70 km. nuo Seulo. Šis įspūdingai suprojektuotas futuristinio stiliaus oro uostas duris atvėrė 2001 metais, o 2002 metais jau buvo pripažintas vienu geriausių pasaulyje. Tai didžiausias oro uostas Pietų Korėjoje ir vienas užimčiausių visame pasaulyje (2016 metais aptarnavo beveik 58 mln. keleivių), anksčiau pasiekęs ir pirmąją šio dešimtuko vietą.

Inčone galite mokintis žaisti golfą, atsipūsti SPA procedūrose ar saunoje, pramogauti kazino ar su pačiūžomis ant ledo, aplankyti korėjietiškus sodus, kino teatrą, stebėjimo zonas ar net kultūros muziejų. Tai tarsi didelis pramogų ir prekybos centras bei oro uostas po vienu stogu.

1. Singapūro Changi oro uostas, Singapūras.

image-3-aerial-view-of-jewel-changi-airport-2

Travel.mthai.com nuotr.

Pirmoji vieta šiam oro uostui atiteko ketvirtus metus iš eilės. Singapūro oro uostas skraidina keleivius daugiau nei 200 krypčių ir per savaitę įvykdo daugiau nei 5000 skrydžių su 80 tarptautinių aviakompanijų. Tai visai nekeista žinant, kad čia galima rasti tokių dalykų kaip drugelių, saulėgrąžų, vertikalų sodą, kino teatrų, viešbučių, baseiną ant pastato stogo (iš kurio galima stebėti kylančius lėktuvus), SPA salonų ar vaikų mylimą daugiaaukštę čiuožyklą.

Juokaujama, kad būnant šiame oro uoste, kiekvienas lankytojas nori, kad jo lėktuvas vėluotų. Čia gausu garsiausių prekės ženklų parduotuvių, maitinimo vietų ir kitų prekybos ar paslaugų punktų. Oro uostas ir rojus viename, ne kitaip.