Įspūdingais vasaros nuotykiais gali pasimėgauti ne tik žmonės pilnomis kišenėmis šlamančiųjų. Kelionių paieškos platformos „Wanderau“ atliktas tyrimas parodė, jog į nuotykį autobusu, apjungiantį 14 sostinių, galima leistis kišenėje turint vos 345 eurus.

Į šį neįtikėtiną maršrutą įtrauktos tokios sostinės kaip Londonas, Briuselis, Liuksemburgas, Kopenhaga, Berlynas, Varšuva, Praha, Viena, Bratislava, Budapeštas, Zagrebas, Roma, Bernas ir net Paryžius.

Kaip skelbia „The Sun“, tokia kelionė vyksta kilpos principu, o tai reiškia, kad keliautojai gali pradėti ir užbaigti savo kelionę bet kuriame iš nurodytų miestų. Dar niekada nebuvo taip palanku keliauti tarptautiniais maršrutais. Už tai, kad galima keliauti tokiomis kainomis, turėtume padėkoti biudžetines keliones plėtojantiems tarptautiniams vežėjams, kurie suteikia galimybę iš Paryžiaus į Amsterdamą nuvykti vos už 18,5 Eur, o iš Berlyno į Vieną – tik už 22 Eur.

Kelionės pavyzdys:

Pavyzdinis siūlomas maršrutas autobusais po Europą

Skaičiuojant vidutines bilietų kainas, visos šios kelionės kartu sudėjus galėtų atsieiti ir brangiau – apie 550 Eur. Tačiau, jeigu esate lankstus ir kelionę susiplanuosite iš anksto – sutaupysite nemažą sumą pinigų ir kaina gali kristi iki minimalios 345 Eur. Kelionė nurodytu maršrutu truks apie 144 valandas, o vienas kelionės etapas gali trukti nuo valandos iki 20 valandų. Į trukmę įskaičiuoti ir persėdimai, taigi 144 valandos apima visą kelionės laiką, o ne laiką praleistą autobuse.

Vidutiniškai viena kelionė iš taško A į tašką B truks kur kas ilgiau nei skrendant lėktuvu –  apie 9 valandas, tačiau privalumas – visuomet atvyksite į miesto centrą, o ne į dažnai toli už miesto esančius oro uostus. Į kelionę autobusu galėsite pasiimti daugiau nemokamo bagažo nei į lėktuvą, o važiuodami žeme pamatysite kiekvieno lankomo regiono grožį.

Nors keletą paskutinių dešimtmečių Europoje patogiau ir pigiau keliauti buvo su traukiniais, pastaruoju metu kelionės autobusu tampa vis priimtinesnės ir patogesnės, vežėjai rengia įvairias akcijas, siūlo vis daugiau tarptautinių maršrutų. Jei esate pasiryžęs patirti naujų nuotykių ir pasigrožėti Europos sostinėmis – pats laikas rinkti draugus ir pradėti planuoti kelionę.