Prasidėjus šiltiems orams mūsų akis ima džiuginti laukinės pavasario gėlės. Štai keletas patarimų, kuriose Europos vietose šis reginys įspūdingiausias:

1. Maguros miestelis, Rumunija.

Ne paslaptis, kad maždaug 2/3 Rumunijos ploto užima kalnai – įvairūs Karpatų masyvai. Sakoma, kad gražiausi pavasariniai vaizdai atsiveria pietų Karpatuose, netoli garsiosios Brano pilies. Čia išvysite Paprastuosius Ežeinius, Geltonuosius Barškučius, Rožinius Gvazdikus ir kitas įvairiaspalves laukų gėles.

rumun

2. Apulijos regionas, Italija

Regione gausu akmeningų pievų, kuriose baltos uolienos ir spalvotos gėlės sukuria užburiantį vaizdą, kurį tikrai išvysite nuvykę į Monte Sant’Angelo miestą ir šalia esantį Gargano draustinį. Čia gausu įdomių gėlių, tokių kaip Mažoji Gegužraibė, Orchis Italica dar vadinama „nuogu žmogumi“ dėl savo neįprastos formos ir kitų.

ital

3. Algarvės regionas, Portugalija

Įspūdingos Raudonosios uolos yra puiki vieta laukinių gėlių medžioklei. Čia gausu laukinių Alijošių, kurie žydi nuostabiais, oranžiniai-rausvos spalvos žiedais.

port

4. Pindo kalnai, Graikija

Šiaurinėje kalnų dalyje augalų įvairovė tikrai gausi. Didysis žydėjimas prasideda maždaug nuo balandžio mėnesio, kuomet visas kalnų plotas pasidengia Vėdrynų, Narcizų, Hiacintų ir kitomis spalvomis.

ben-dumond-70964-unsplash

5. Golico kalnas, Slovėnija-Austrija

Slovėniją ir Austriją jungianti Golico kalno viršūnė garsėja baltais laukiniais Narcizais, kurie nukloja kalną ir aplinkines žemes balandžio-gegužės mėnesiais.

slov

Europoje gausu nuostabių vietų, kurios stebina augalų ir spalvų įvairove. Lietuvos miškuose taip pat galime akis paganyti į įvairiaspalves laukines gėlės, Snieguoles, Žibutes, o Kaune ir Vilniuje pasivaikščioti po Sakuromis (Japoniškomis vyšniomis) apsodintus parkus.