Grįžę po atostogų dažnai jaučiamės labiau pavargę nei išvykdami. Turizmo ir sveikatingumo centro ekspertai pataria ką reikėtų daryti, kad iš tiesų pailsėtumėte.

Nepraleiskite visų dienų gulėdami

Pasak ekspertų, savęs nepakrausite ištisas dienas gulėdami paplūdimiuose ar prie baseinų. Ilgas ir beprasmis gulinėjimas po kurio laiko tampa nuobodus, ima erzinti. Suirzę pradedame galvoti apie darbus, problemas, kurie laukia sugrįžus namo. Tokiu būdu smegenys yra apkraunamos nereikalingomis mintimis ir nepailsi, todėl jaučiamės pavargę psichologiškai.

Be to, per daug laiko praleidus saulėje, kaitra nualina ir mūsų kūną. Todėl nors visą dieną nieko neveikiame, vis tiek jaučiamės pavargę, išsekę, norime miego.

Rinkitės kryptį, kuri jus žavi

Vykite į tokią vietą, kuri jus žavi, traukia, įkvepia. Tokios vietos padeda pasikrauti geros energijos visam likusiam laikui. Sužinokite ką toje vietoje galima nuveikti, pamatyti ir sugerkite visas geras emocijas bei įspūdžius.

Tačiau, ekspertai pataria nepersistengti. Daugelis keliautojų siekia į kelias dienas sukišti savaitės laiko kelionę ir pamatyti visas turistines, žymias vietas. Deja, tokiu būdu keliautojai persistengia, persitempia, labiau pavargsta nei pailsi. Žavėkitės aplinka, tačiau stenkitės nepakliūti į varginantį turistinį sūkurį.

8127_large

Išvykite kuo toliau

Remiantis tyrimais, žmogus labiau pailsi būdamas toliau nuo namų. Fizinė atskirtis leidžia kasdienį gyvenimą palikti užnugaryje ir susitelkti į naujus potyrius, kurie nėra gerai pažįstami. Žmogus ima gyventi šia minute ir pailsi nuo visko, ką paliko gimtinėje.

Nors trumpam pamirškite technologijas ir socialinius tinklus

Sunkiau pasakyti nei padaryti. Tačiau, ekspertai rekomenduoja nors vienai dienai savo išmanųjį telefoną palikti viešbutyje ir pailsinti savo kūną bei protą nuo kasdienio naujienų sekimo ir įrenginių skleidžiamų bangų.