Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos spaudos tarnyba paskelbė, kad nuo šiol Baltarusijos vartai laisviau versis net 80-ies pasaulio valstybių piliečiams, kurie keliaus į Minską lėktuvu. Tarp jų pateko ir Lietuva.

Bevizis režimas paskelbtas 39 Europos valstybėms, tarp jų ir visos Europos sąjungos šalys, Brazilija, JAV, Japonija ir daugelis kitų, skelbia naujienų portalas belarusfeed.com.

Bevizis režimas skelbiamas išvykstantiems ir atvykstantiems ne ilgiau nei 5 paroms per valstybinės sienos perėjimo punktą „Nacionalinis Minsko oro uostas“.

Ketinantys atvykti į Baltarusiją privalės pateikti galiojantį asmens dokumentą ar kitą kelionės dokumentą, nustatytą pinigų sumą (po 42 baltarusiškus rublius (2,04 Eur) kiekvienai viešnagės dienai) bei Baltarusijoje galiojantį kelionės draudimą.

Bevizis režimas negalios asmenims, ketinantiems į šalį atskristi iš Rusijos, kadangi šie skrydžiai yra laikomi vidiniais ir pasienio kontrolė juose nėra atliekama. Įsakymas įsigalios per mėnesį nuo jo paskelbimo dienos.

Primename, kad pernai Baltarusija, skatindama turizmą rekreaciniame Augustavo kanalo parke, panaikino vizas turistinėms grupėms, įvažiuojant į šalį pro sausumos pasienio punktą „Raigardas – Pryvalka“ ir sezoninį upių pasienio punktą „Švendubrė – Pryvalka“. Tiesa, turistas bevizėje zonoje gali būti tik 5 paras ir tik nustatytame regione.

Visas įsakymas: