Kelionės nėra joks šių dienų išradimas – žmonės keliaudavo nuo neatmenamų amžių. Kelionių pilnos pasakos, mitai, legendos ir istorijos. Tiesa, daugeliu atvejų anksčiau tai būdavo labiau susiję su karais, informacijos perdavimu ar prekyba.

Žodžiu, panašiai kaip ir dabar, tačiau kelionės šiais laikais yra vienas dažniausiai minimų mėgstamų laisvalaikio užsiėmimų. Nors ne taip ir seniai žmonėms jos asocijavosi tik su neišvengiamybe – verslo komandiruotėmis, piligrimyste ar kt.

Dabar tai vienas iš laisvo laiko panaudojimo būdų. Vieniems tai vaistas „nuo visko“. Pabėgimas nuo nusibodusios namų aplinkos. Juk nėra nieko geriau kaip pamiršti tuos rutinos persmelktus buities rūpesčius ir tapti trumpam nepasiekiamu – išjungti telefoną, kompiuterį, atsiriboti nuo socialinių tinklų bei persikelti pabūti kitoje vietoje, o gal net ir stačia galva pasinerti į nuotykius.

Tai juk naujas savo ir kitų žmonių galimybių išbandymas. Tai nauji įspūdžiai, naujos patirtys, naujos pažintys. Šiaip ar taip, kelionės – vienas seniausių patirties ir žinių kaupimo būdų. Nuo senų laikų daugelyje kraštų buvo įprasta vaikus, ypač berniukus, kad taptų iš tikrųjų suaugusiais, išleisti į pasaulį.

Kiekvieną kartą po kelionių grįžtame namo su švariai perkrauta galva, išmokę kelyje gautas pamokas, patobulėję kaip asmenybės. Ir šiaip, pastebima, kad kuo žmogus daugiau keliauja, tuo jo intelekto koeficientas aukštesnis. Jei bent mažytę dalelę pasaulio atrandi pats, tai padeda pasijusti stipresniu, labiau patyrusiu, „visko mačiusiu“.

Būtent todėl vienas geriausių jausmų yra, kuris apima pačioj kelionės pradžioj, kai tik uždarai namų duris, kai su lagaminais leidiesi liftu ir žinai, jog tuoj sėdėsi lėktuvo kėdėje bei tuoj atsidursi naujoje, dar neatpažintoje vietoje. Net jei planuojama kelionė dar tik po pusmečio, žiūrėk, ji jau „nuotoliniu būdu“ daro savo…

Todėl „Kvepia Kelionėm“ tikslas yra paprastas  – stengtis, jog šitas jausmas jus apimtų kuo dažniau. Keliaukite, draugai!

KOMANDA

Mantas Bertulis

Projekto autorius

Tas, kuris bijo, jog per gyvenimą nespės aplankyti visų pasaulio valstybių.

facebook instagram telefonas

Julius Balašaitis

Projekto bendraautorius

Tas, kuris tik atrado kelionių kvapą, bet kitaip
nebegali.

facebook instagram telefonas

Vytautas Mikaitis

Projekto veidas

Tas, kuris greitu metu visas žemėlapio dalis sulipdys į vieną dėlionę.

facebook instagram telefonas

Monika Petravičiūtė

Projekto balsas

Ta, kuriai Amerika nebėra neatrastas
žemynas.

facebook instagram telefonas

Tomas Sakro

Projekto kamera

Tas, kuris keliauja kitaip. Astralinėms kelionėms bilietų nereikia.

website facebook instagram telefonas

Miglė Rastauskaitė

Projekto žurnalistė

Ta, kuriai pasisekė kasdien būti lepinamai Portugalijos saule.

facebook instagram

Laurynas Žižys

Projekto žurnalistas

Tas, kuris išsilaisvina pakilęs virš debesų.

facebook instagram