Zhangjiajie miestas, vakarinėje Hunano provincijoje, Kinijoje, yra žinomas dėl nepaprasto grožio vietų, tokių kaip Tianmen kalnas ir Tianmen urvas, labiau žinomas kaip „Vartai į dangų“. Nenuostabu, kad išvertus iš kinų kalbos tiananmen reiškia vartus į dangišką ramybę.

Pasiekti šiuos vartus, pirmiausia, jums padės lyninis keltuvas, kuriuo kelsitės maždaug 30 minučių, vėliau serpantinais važiuosite autobusu, tačiau likusią kelio dalį teks įveikti patiems ir užlipti magiškus 999 laiptelius. Skaičius 9 kinų numerologijoje yra laikomas laimingu – nešančiu sėkmę ir amžiną gyvenimą.

keltuvas

Tianmeno urvas yra 131,5 metrų aukščio, 57 metrų pločio ir 60 metrų gylio bei siekia net 1520 metrus virš jūros lygio, todėl yra aukščiausias urvas pasaulyje.

Yra kelios žymiojo urvo atsiradimo istorijos. Pirmoji teigia, jog „Vartai į dangų“ susiformavo natūraliai, kita, kad arka atsirado kalnui pradėjus irti. Tačiau, yra tikinčių, jog urvo atsiradimas yra paslaptingas ir nepaaiškinamas, o tai tik dar labiau sustiprina ir taip magišką atmosferą, tvyrančią kalne.

ff

Trokštantiems dar daugiau adrenalino, siūloma pasivaikščioti aplink kalną įrengtais takais, iš kurių dauguma – stikliniu dugnu.

tianmen-china

Neseniai šiuos 999 laiptus buvo pabandęs įveikti „Land Rover“ automobilis:

Taip pat ir ekstremalaus dviračių sporto mėgėjai: