Kai kalbame apie Europos salas, į galvą iš karto šauna Maljorka, Kreta, Kanarai ir, žinoma, pati Anglija. Tačiau aplink Senąjį žemyną apstu ir mažai žinomų bei turistų retai lankomų salų. Siūlome jums mūsų sudarytą tokių salų penketuką.

1. Lingoro salos, Norvegija

Lingoro sala (Espen Klem nuotr.)

Lingoro sala (Espen Klem nuotr.)

Nepakartojamos Lingoro salos Norvegijoje yra vos už dviejų trijų valandų kelio nuo Oslo. Tačiau nedaugeliui turistų teko girdėti apie šį nedidelį salyną. Pasiekti Lingorą galima keltu, valtimi arba vietinių itin mėgstama baidare. Lingoro salynas – labai vaizdinga rami vieta, išmarginta spalvotais skandinaviško stiliaus namais, kuriuose tikrai verta apsistoti. Tai rojus žvejams ir gamtos mėgėjams.

2. Hyjuma, Estija

Hyjuma, Estija

Hyjuma, Estija

Tai antra pagal dydį Estijos sala. Ji puikiai tinka keliautojams, kurie norėtų pabūti vieni, pamedituoti gamtoje ir atsiskyrėliškai praleisti atostogas. Čia įkvėpimą ras norintys susikaupti rašyti knygą ar tapyti paveikslą. Hyjumos sala yra vos už 35 km nuo sostinės Talino. Pasiekti salą galima keltu iš Rohukūlos kaimo.

3. Femarno sala, Vokietija

Fėmarno salos vaizdas iš lėktuvo (C.Koehn nuotr.)

Fėmarno salos vaizdas iš lėktuvo (C.Koehn nuotr.)

Tai tikras rojus jėgos aitvarų mėgėjams ir parasparnių aistruoliams (čia dažnai vyksta įvairiausios šių sporto šakų varžybos). Femarnas yra Baltijos jūroje, netoli Vokietijos kranto linijos.

4. Inišyro sala, Airija

Sudužęs laivas Inišyro saloje (M.Kern nuotr.)

Sudužęs laivas Inišyro saloje (M.Kern nuotr.)

Ši maža salelė Arano salyne laikoma senovės keltų kalbos ir mitologijos sostine. Salos gyventojai iki šių dienų kalba senovės airių kalba. Įdomus faktas apie salą – elektra joje atsirado tik 1997 m.

5. Margaretos sala, Vengrija

Margaretos sala pro lėktuvo langą

Margaretos sala pro lėktuvo langą

Mažiausiai, ko galėtumėte tikėtis Vengrijoje, tai apsilankyti saloje. Vis dėlto Margaretos sala Budapešte – tikra žalumos oazė vietiniams ir turistams. Ji stūkso Dunojaus vidury, pačiame Budapešto centre. Salą juosia 5 km ilgio bėgimo takelis ir nedidukės valčių prieplaukos. Patekti į salą galima važiuojant tramvajumi, kuris sustoja vidury tilto.

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.