Matthew Karstenas savo tinklaraštyje „Expert Vagabond“ jau šešerius metus dalijasi kelionių įspūdžiais. Būtent tiek laiko trunka šio vaikino kelionė aplink pasaulį. Per visą šį laiką Matthew patyrė nemažai įspūdžių ir nusprendė pasidalyti 30-čia vertingiausių patarimų tiems, kurie ruošiasi (arba bijo) apkeliauti pasaulį.

1. TURĖKITE KANTRYBĖS

Nesinervinkite dėl dalykų, kurių negalite pakeisti. Gyvenimas per trumpas, kad būtumėte pikti ar suirzę. Pražiopsojote autobusą? Jokių problemų, juk atvažiuos kitas. Beprotiškiausi nuotykiai įvyksta neplanuotai. Tiesiog giliai įkvėpkite ir pagalvokite, kad visada gali būti blogiau.

2. KELKITĖS ANKSTI

Budinkitės vos pakilus saulei. Taip ne tik turėsite ilgesnę dieną įspūdžiams patirti, bet ir „pagausite“ nuostabių kadrų fotoaparatu! Tiesa, ankstyvą rytą gali būti ir paprasčiau susibendrauti su vietiniais. Negana to, net pavojingose vietose ankstyvą rytą visiškai nebaisu ir nepavojinga. Juk nusikaltėliai, apgavikai ir spekuliantai tokiu metu miega.

3. JUOKITĖS IŠ SAVĘS

Tikėtina, kad keliaudamas ne vieną kartą atrodysite kaip kvailys, tačiau nepabijokite pasijuokti iš savęs. Nebijokite susimauti ir nepriimkite visko labai rimtai.

4. VISUOMET TURĖKITE GRYNŲJŲ

Grynieji yra grynieji visame pasaulyje. Jie visada išgelbės jūsų užpakalį bet kuriame pasaulio krašte. Pavyzdžiui aš visuomet su savimi turiu bent kelias šimtines dolerių. Juk jei pamesiu piniginę, korteles teks užblokuoti, tačiau šiek tek grynųjų man taps tikru išsigelbėjimu. Kur juos slepiu? Kojinėse, batuose, kosmetinėje, slaptoje kuprinės kišenėlėje ir panašiai.

5. SUSIPAŽINKITE SU VIETINIAIS

Pabandykite kaip įmanoma dažniau išvengti pašnekesių su turistais ir susipažinkite su vietiniais. Beveik visame pasaulyje galima pabandyti susikalbėti angliškai. Žinoma, gestai ir kūno kalba suprantama visame pasaulyje.

IMG_8638

6. SU SAVIMI TURĖKITE ŠALIKĄ
Rodos, tai tiesiog paprastas medžiagos gabalas, tačiau neįsivaizduojate, kiek su juo galima nuveikti. Šalikas gali pasitarnauti kaip apsauga nuo saulės, rankšluostis, kaukė akims ir taip toliau.

7. STEBĖKITE KASDIENĮ GYVENIMĄ

Jei tikrai norite pajusti tos vietos, kurioje esate, aurą, rekomenduoju bent kelias valandas praleisti tiesiog sėdint vidury parko ar kur nors judrios gatvės pašonėje. Tiesiog stebėkite žmones.

13838427_1363135957047392_316226970_o

8. PASIDARYKITE ĮSPŪDŽIŲ KOPIJĄ

Panamoje iš manęs pavogė nešiojamąjį kompiuterį, kuriame buvo ne tik nuotraukos ir kiti įspūdžiai, bet ir reikalingų dokumentų kopijos. Savo sėdimąją aš išgelbėjau tik dėl to, jog buvau pagalvojęs pasidaryti skaitmeninę duomenų kopiją.

9. DARYKITE DAUG NUOTRAUKŲ

Gali būti, kad toje vietoje, kurioje esate, būsite pirmą ir paskutinį kartą. Su žmogumi, kuriuo susipažinote, daugiau niekada gyvenime nebepasimatysite. Nesijaudinkite, jei viską fotografuodamas atrodysite kaip turistas. Juk keliaujate ne dėl to, kad atrodytumėte „kietas“!

10. VISUOMET YRA IŠEITIS

Nėra neįmanomų dalykų. Niekada nepasiduokite. Juk viskas tik dėl to, kad dar nesugalvojote išeities, kuri tikrai yra.

11. ŠYPSOKITĖS

Kylą bėdų bendraujant su vietiniais? Žmonės atrodo nedraugiški? Man tokiose situacijose visuomet padėdavo akių kontaktas ir šypsena.

12. PASIŠVAISTYKITE

Mėgstu keliauti taupydamas, nes taip galiu daugiau pamatyti, tačiau negalima visą laiką tik taupyti. Retkarčiais atsipalaiduokite ir apsistokite prabangiame viešbutyje, pavakarieniaukite restorane ar pašėlkite mieste iki ryto.

13. BŪKITE PLAČIŲ PAŽIŪRŲ

Neteiskite kitokių nei jūs. Išklausykite nuomonių, kurios nesutampa su jūsiškėmis, ir sutikite su jomis. Pernelyg arogantiška galvoti, kad tik jūsų nuomonė yra teisinga.

IMG_3263

14. IŠBANDYKITE KITŲ NAMUS

Internete yra ne viena platforma, kurioje įvairių šalių gyventojai siūlo turistams apsistoti jų namuose. Tai puiki galimybė pamatyti vietinių gyvenimą iš labai arti. Siūlau išbandyti ir svetainės „Couchsurfing“ pasiūlymus. Tai savotiška bendruomenė, kuri priima turistus iš viso pasaulio. Apsistojant pasirinkus šioje svetainėje pateiktus pasiūlymus, jūs ne tik pamatysite vietinių gyvenimą iš labai arti, bet ir kurį laiką pagyvensite su vietiniais po vienu stogu. Ar gali būti geriau?

15. SAVANORIAUKITE

Užsibrėžkite tikslą, kad retkarčiais šiek tiek laiko skirsite savanoriškai veiklai. Juk nebūtina už viską gauti atlygį, o savanoriaudami tiesiog dar giliau pasinersite į kraštą, kuriame tuo metu būsite.

Antrąją straipsnio dalį portale „Kvepia Kelionėm“ rasite antradienį.