Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija šalies gyventojams, prieš skrendant atostogauti į tolimus kraštus, primygtinai siūlo persiskaityti kelionių patarimus. Juose įvardinami ne tik patarimai, bet ir įstatymai, kurių privalu laikytis tam tikrose šalyse.

Šiais patarimais nusprendėme pasidalinti ir mes.

 1. Jeigu turite akivaizdžiai matomų Budos tatuiruočių, pasistenkite jas uždengti, keliaudami į Šri Lanką. Budistiniai vaizdiniai ant kūno čia laikomi nepagarba religijai. Taip pat, venkite fotografijų ir self‘ių prie Budos paminklų.
 2. Nesikeikite Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Keiksmažodžiai ir nepadorūs gestai (netgi virtualioje erdvėje) Artimųjų Rytų valstybėje gali jus privesti iki kalėjimo.
 3. Taip pat, nesikeikite ir „Virginia Beach“, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Čia į keikūnus yra žiūrima labai rimtai.
 4. Vykdami į Tailandą elektronines cigaretes palikite namuose. Elektroninės cigaretės ir skysčiai joms pildyti yra nepageidaujami šalyje, todėl, greičiausiai, bus iš jūsų konfiskuoti. Jeigu nesutiksite su keliamomis sąlygomis, rizikuosite būti patupdyti už grotų. Be to, šalyje uždrausta rūkyti įprastas cigaretes net 24 paplūdimiuose.cfbe117a668efc8abaac4008c8341596
 5. Taip pat, viešėdami Tailande, netyčia neužminkite ant popierinių pinigų banknoto. Čia juos puošia buvusio Tailando Karaliaus veidas. Todėl užlipti jam ant veido yra laikoma didžiulės nepagarbos ženklu.
 6. Nerodykite nuogo užpakalio Graikijoje. Nepadorus elgesys, toks kaip nuogo kūno demonstravimas, Graikijoje laikomas nusikalstamu. Už tokius veiksmus galima gauti įspėjimą, baudą ar net laisvės atėmimo bausmę.
 7. Vykstant į Japoniją, nepamirškite, kad šalyje yra uždraustas kodeinas. Kodeinas įeina į preparatų nuo kosulio sudėtį bei daugelio vaistų nuo skausmo sudėtį.
 8. Nelaidykite nacionalistinių juokelių Turkijoje. Jeigu įžeisite šalį, jos vėliavą ar net valiutą – būsite nubaustas laisvės atėmimu nuo 6 mėnesių iki 3 metų.
 9. Keliaujant į Karibus, pamirškite kamufliažinius rūbus. Dauguma Karibų šalių, kaip Barbadosas, Sent Vinsentas ir Sent Lusija draudžia kamufliažinio rašto rūbus.
 10. Rūkymas ir alkoholio vartojimas viešose vietose yra uždraustas Ukrainoje.
 11. Daugumoje Prancūzijos paplūdimių yra draudžiamos vyriškos maudymosi glaudės-šortai. Šiuose paplūdimiuose privalu dėvėti maudymosi kelnaites, panašias į apatinius.
 12. Taip pat, kai kuriuose Prancūzijos paplūdimiuose yra draudžiami naminiai gyvūnėliai. Sakoma, jog valdžia baiminasi kodo „rudis“.suo-papludimyje-1-77729349
 13. Vykdami į Kanadą, nenustebkite per radijo stotį girdėdami vien tik kanadietišką muziką. Šalyje galioja įstatymas, kuris teigia, kad 35 procentai grojamos muzikos privalo būti Kanados atlikėjų.
 14. Nešerkite balandžių Švento Marko aikštėje, Venecijoje. Už balandžių šėrimą aikštėje galite būti nubausti. Taip vietos valdžia siekia apsaugoti istorinius pastatus nuo balandžių fekalijų.
 15. Vykdami į Vokietiją su automobiliu, apsirūpinkite degalais. Šalyje yra draudžiama sustoti bei vaikščioti automagistralėje (autobane).
 16. Nesispjaudykite viešėdami Barselonoje. Už tai galite gauti baudą.
 17. Moterys, keliaujančios į Graikiją, nesidėkite aukštakulnių batelių, eidamos lankyti tokių istorinių vietų, kaip Atėnų akropolis. Šioje šalyje tai uždrausta, siekiant apsaugoti senovinius griuvėsius nuo žalos.
 18. Skandinavijoje vairuokite atidžiai, nepamirškite įsijungti priekinių žibintų. Šviesos yra privalomos visus metus, nepriklausomai nuo paros laiko.
 19. Singapūre draudžiama kramtyti gumą.Chewingum-
 20. Eurekoje, Nevadoje, vyras negali viešai bučiuoti moters jei jis turi ūsus.
 21. Viešėdami Brunėjuje, Indonezijoje, Malaizijoje ar Singapūre nevalgykite durijaus vaisiaus viešose vietose. Jis skleidžia itin nemalonų kvapą, todėl tai gali erzinti aplinkinius.
 22. Japonijoje, 40 metų sulaukę vyrai yra sveriami ir matuojami. Jeigu paaiškėja, kad vyras turi viršsvorio, jam yra skiriama speciali dieta.
 23. Kai kuriuose Šveicarijos rajonuose yra uždraustas nuleidinėti tualeto vandenį po 10 valandos vakaro.