Tikriausiai įprasta, jog kiekvienas pasaulio didmiestis turi oro uostą, kuris įkurtas gana netoli miesto ar net miesto centrinėje dalyje, tačiau taip toli gražu yra ne visada. Kai kuriuos miestus aptarnauja keletas oro uostų, kurie išsidėstę skirtingais atstumais nuo miesto centro.

Šiame straipsnyje apžvelgsime oro uostus, kurie yra pakankamai toli nuo aptarnaujamų miestų. Vykstant į kai kuriuos iš šių oro uostų ir keliaujant į jų aptarnaujamus miestus ilgiau gali tekti mėgautis autobusais ir traukiniais, o ne skrydžiu iš Lietuvos.

Pateikiame jums 12 nepatogiausių oro uostų. Prie aprašymų pateikiame Google žemėlapių apskaičiuotą atstumą ir prognozuojama kelionės iki miesto centro trukmė.

12 vieta: Notingamas (Anglija). Doncaster Sheffield (buvęs Robin Hood) oro uostas.

ff

Nuo šio oro uosto iki Notingamo jūsų laukia 69,2 km atstumas, arba bent jau 1 val. 9 min. kelionės automobiliu. Kitas pasirinkimas – kelionė viešuoju transportu, kuri Google duomenimis trunka daugiau nei 2 valandas.

11 vieta: Tokijas (Japonija). Narito tarptautinis oro uostas.

tokijass

Nesitikėkite, jog atvykę į Narita tarptautinį oro uostą atsidursite pačioje Tokijo širdyje. Toli gražu. Šis oro uostas nuo įspūdingosios Japonijos sostinės nutolęs 82,4 km, todėl keliaujant automobiliu sugaišite apie 1 val. 42 min. Viešuoju transportu, t.y. skyliner’iu ir greitaisiais traukiniais, miestą pasieksite greičiau – kiek daugiau nei per valandą.

10 vieta: Londonas (Anglija). Londono Southend oro uostas.

southendo

Iš Lietuvos į Londono Southend oro uostą veikiausiai nenuskrisite (na, nebent užsakomuoju skrydžiu), tačiau šis oro uostas taip pat vertas vietos šiame dvyliktuke. Jis nuo Londono centro atitolęs beveik 67 km, o su automobiliu iki miesto centro tektų keliauti maždaug pusantros valandos. Viešuoju transportu kelionė būtų trumpesnė ir keliauti reiktų apie valandą laiko.

9 vieta: Hamburgas (Vokietija). Lubeck-Hamburg oro uostas.

hamburgas

Šviesų ir naktinio gyvenimo miestą Hamburgą aptarnaujantis Lubeck–Hamburg oro uostas taip pat yra nemažai nutolęs nuo pačio miesto, apie 80 km. Kelionė automobiliu iki Hamburgo trunka apie valandą laiko, o viešuoju transportu dar ilgiau – apie 1 val. 20 min.

8 vieta: Diuseldorfas (Vokietija). Diuseldorfo Weeze oro uostas.

diuseldorfas

Diuseldorfo Weeze oro uostas nuo Diuseldorfo nutolęs 81,6 km, o kelionė artimiausiu keliu trunka daugiau nei valandą. Taigi atvykę į Diuseldorfą su „Ryanair“, nusileisite būtent Weeze, o ne Diuseldorfe esančiame miesto vardo oro uoste. Į pastarąjį oro uostą įprastai skrenda brangesnių oro linijų bendrovės.

7 vieta: Barselona (Ispanija). Žironos Costa Brava oro uostas.

zirona

Kai kalbame apie skrydžius į Katalonijos sostinę Barseloną, dažniausiai minime apie 16 km nuo miesto nutolusį El Prat oro uostą, tačiau kai kurios oro linijos skraidina į Barseloną ir Žironą aptarnaujantį Žironos Costa Brava oro uostą, esantį apie 13 km nuo… Žironos. Iš šio oro uosto į Barseloną su automobiliu galima nuvykti per 1 val. 11 min., kadangi teks įveikti beveik 95 km atstumą. Viešuoju transportu tikslą galima pasiekti dešimčia minučių greičiau.

6 vieta: Londonas (Anglija). Londono Oxford oro uostas.

oxfordo

Ir vėl Anglija, ir vėl Londonas. Šį kartą keliauti tektų dar toliau. Oro uostas nuo miesto centro yra nutolęs beveik 100 km, o kelionė automobiliu, nesant kamščių, truktų daugiau apie 1 val. 30 min. Tiesa, oro uostas šiuo metu naudojamas daugiausia treniruotėms ir privatiems skrydžiams.

5 vieta: Stokholmas (Švedija). Stokholmo Skavsta oro uostas.

stokholmas

Į didžiausią skandinavijos miestą Stokholmą skrendate su pigiomis oro linijomis? Galbūt nuliūdinsime, bet greičiausiai skrendate ne visai į patį Stokholmą, o į Skavsta oro uostą, esantį šalia Nykoping miesto. Oro uostas yra nutolęs nuo Stokholmo daugiau nei 100 km į pietus, o kelionė automobiliu iki Švedijos sostinės trunka 1 val. 14 min. Viešuoju transportu tektų keliauti ilgiau, apie 1 val. 20 min.

4 vieta: Miunchenas (Vokietija). Mėmingemo – Vakarų Miuncheno oro uostas.

munich

Jeigu nusprendėte vykti į October fest’ą, atkreipkite dėmesį į tai, kad pigios oro linijos įprastai skraidina ne į Miuncheno tarptautinį, o į Mėmingemo – vakarų Miuncheno oro uostą, kuris nuo Miuncheno centro atitolęs 115 km. Tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu iki miesto keliausite apie 1 val. 20 min.

3 vieta: Oslas (Norvegija). Oslo Torp oro uostas.

oslas

Vykdami į Oslą veikiausiai leisitės pigių oro linijų pamėgtame Oslo Torp oro uostą, kuris nuo miesto nutolęs 112 km. Tiesa, vykstant šiuo keliu jums tektų pasinaudoti kelto paslaugomis. Atstumas iki miesto, keliaujant automobiliu ir vengiant persikėlimo per įlanką, siekia 119 km, kuriuos nesant kamščių nuvažiuotumėte per 1 val. 20-30 min. Keliausite viešuoju transportu? Savo vietoje teks pasėdėti kiek ilgiau – apie 1 val. 40 min.

2 vieta: Frankfurtas (Vokietija). Frankfurto Hahn oro uostas.

frankfurtas

Šiame dvyliktuke akivaizdi nepatogių oro uostų „karalienė“ Vokietija turi ir dar vieną nuo savo aptarnaujamo miesto stipriai atitolusį oro uostą. Nors visai netoli miesto centro yra įsikūręs pagrindinis Vokietijoje Frankfurto tarptautinis oro uostas, pigių oro linijų bendrovės paprastai skraidina į Frankfurto Hahn oro uostą. Pastarasis yra atitolęs nuo miesto daugiau nei 120 km, o kelionė automobiliu iki miesto centro trunka apie 1 val. 30 min.

1 vieta: Paryžius (Prancūzija). Paryžiaus Vatry oro uostas.

patry oro uostas

Absoliutus dvyliktuko lyderis – meilės miesto Paryžiaus oro uostas, pavadinimu Vatry. Šis oro uostas nutolęs nuo miesto 163 km atstumu, o kelionė iki miesto trunka ilgiau nei 2 valandas. Nepaisant to, šiame oro uoste vykdoma nedaug skrydžių, veiklą čia vykdo tik „Ryanair“ ir „Atlas Antlantique“ oro linijos. Šį oro uostą oro keliai šiuo metu jungia tik su trimis valstybėmis – Alžyru, Maroku ir Portugalija. Į Paryžių iš Lietuvos dažniausiai skraidinama į Bovė oro uostą, kuris nuo miesto centro taip pat nutolęs beveik 90 km.