Patyręs ne vieną okupaciją, bet nenugalėtas savo dvasia, garbinantis laisvę ir dievinantis pramogas Paryžius jau seniai tapo viso pasaulio keliautojų traukos centru. Įdomūs faktai apie Paryžių kartais atrodo net neįtikimi.

 • Lankantiems Paryžių turistams, ypač japonams, ne kartą yra diagnozuotas „Paryžiaus sindromas“ – psichinis sutrikimas, pasireiškiantis galvos svaiguliu, haliucinacijomis ir kitais simptomais. Šio sindromo priežastis dažniausiai yra didelis pasakojimų apie Paryžių, pateikiamų japoniškoje žiniasklaidoje, ir realybės neatitikimas. Efektą sustiprina ir kultūriniai japonų ir prancūzų skirtumai.
Triumfo arka

Triumfo arka

 • Visoje žemyninėje Europoje automobiliai važiuoja dešiniąja kelio puse. Paryžiuje – taip pat. Tačiau čia yra trumputė Generolo Lemonnier gatvelė, kurioje eismas vyksta kairiąja puse.
 • Vienos Paryžiaus karo ligoninės komendantas 1793 m. pasiklydo Paryžiaus katakombose. Jis ten užsuko ieškodamas paslėpto likerio. Nelaimėlio kūnas buvo rastas tik po 11 metų. Šių požeminių koridorių ilgis siekia 300 km.
 • Paryžiuje užsieniečius stebina permatomos plastikinės šiukšlių dėžės – dėl teroristinių aktų grėsmės jos pakeitė standartines šiukšliadėžes.
Sraigės pagamintos pagal specialų receptą, Paryžius, Prancūzija

Sraigės pagamintos pagal specialų receptą, Paryžius, Prancūzija

 • Jau 30 metų paryžietis Jimas Heinsas pas save į svečius kviečia visiškai nepažįstamus žmones. Norint papietauti su tokiu žmogumi jo namuose, reikia išsiųsti pranešimą internetu.
 • XX a. pr. Paryžiuje egzistavo „žmonių zoologijos sodas“, oficialiai vadintas „Exposition Coloniale“ – „Kolonializmo laimėjimų paroda“. Šiame sode prancūzai įkurdindavo žmones, atvežtus iš savo kolonijų (Madagaskaro, Indijos, Kinijos, Sudano, Kongo, Tuniso ir Maroko). Sodą lankydavo milijonai žmonių, o šiltųjų kraštų „gyvieji eksponatai“ kankindavosi nuo šalčio ir pažeminimo. Buvęs sodas šiandien teisėtai laikomas Prancūzijos nacionaline gėda.
Įdomiausi faktai apie Prancūziją

Įdomiausi faktai apie Prancūziją

 • Nemaža įdomių dalykų susiję su Eifelio bokštu. Aplankęs Paryžių Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris taip ir negalėjo patekti į bokšto viršų, nes prancūzai buvo specialiai sugadinę jo liftą. Nuo to laiko atsirado populiarus posakis: „Hitleris užkariavo Prancūziją, bet negalėjo užkariauti Eifelio bokšto.“ Beje, Hitleris buvo davęs įsakymą išsprogdinti Paryžių jo išvadavimo išvakarėse, bet vokiečių generolas, vadovavęs šiai operacijai, be galo mylėjo miestą ir ignoravo jo įsakymą.
 • Nemažai žmonių bandė nusižudyti šokdami nuo Eifelio bokšto. Įdomus atvejis nutiko vienai moteriai, šokusiai žemyn ir pataikiusiai ant automobilio stogo. Vėliau ji ištekėjo už šios mašinos savininko.
 • Eifelio bokšte dirba 600 darbuotojų, bilietams į jį kasmet prireikia dviejų tonų popieriaus. Kas septynerius metus bokštas iš naujo perdažomas, tam sunaudojama 60 tonų dažų. Šie darbai kainuoja 4 mln. eurų.
 • Pati trumpiausia Paryžiaus gatvelė – rue des Degres – tėra viso labo 6 m ilgio.
 • Paskutiniuosius savo gyvenimo metus rašytojas Victoras Hugo gyveno viename prospekte, kuris, dar jam gyvam esant, buvo pavadintas jo vardu. Kaip atgalinį adresą rašytojas dažnai nurodydavo: „Mesjė V. Hugo į jo prospektą Paryžiuje.“
 • Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.