Jeigu jau susikrovėte lagaminą ir rankoje turite lėktuvo bilietus, laikas pagalvoti apie kitas smulkmenas. Prieš išvykdami į svajonių kelionę, nepamirškite pasirūpinkite šiais dalykais:

Pasitikrinkite banko kortelę

Susisiekite su savo banku ir įsitikinkite, kad jūsų banko kortelė galioja užsienyje. Taip pat, patikrinkite grynų pinigų išėmimo bei kitų operacijų limitus. Kelionės metu išnaudotas dienos ar mėnesio limitas gali sukelti papildomų rūpesčių dėl finansų.

Jeigu naudojatės kredito kortelės paslaugomis taip pat pasitikrinkite, kokio dydžio yra jūsų kredito limitas. Be to, kredito kortelių turėtojams bankas dažniausiai suteikia kelionių draudimą, todėl pasidomėkite tuo ir sutaupykite pinigus, skirtus papildomiems kelionių draudimams įsigyti.

Susisiekite su savo mobiliojo ryšio operatoriumi

Dažniausiai nuvykus į kitą šalį, mobiliojo ryšio operatoriai atsiunčia trumpąją SMS žinutę su visa reikiama informacija apie kainas šalies viduje. Tačiau, susisiekę su savo operatoriumi iš anksto, galite paklausti apie planus, galiojančius užsienyje. Tokiu būdu sutaupysite nuo kelių iki keliasdešimt eurų ne tik skambučiams, bet ir naršymui internete.

Susisiekite su namų apsaugos operatoriumi

Jeigu jūsų namuose yra įrengta signalizacija, apie savo atostogas praneškite apsaugai. Kartais tokie pranešimai paskatina apsaugą ar net policiją akyliau stebėti jūsų gyvenamą zoną.

Patvirtinkite visas rezervacijas

Dar kartą patikrinkite visas rezervacijas: skrydžio, viešbučio, automobilio nuomos, pramogų bei kitų dalykų, kuriuos esate suplanavę.

young woman with booking room on phone at the park

Ne paslaptis, kad daugelis įmonių priima virtualias rezervacijas (telefone, programėlėje), tačiau siekiant užtikrinti sklandžią kelionę, rezervacijas turėkite ir popieriniame variante, jų tikrai gali prireikti.

Jeigu nenorite spausdinti, rekomenduojama ant mažos popieriaus skiautelės užsirašyti rezervacijų numerius, tai gali padėti, išsikrovus arba sugedus jūsų mobiliesiems įrenginiams.

Apmokėkite sąskaitas

Norėdami išvengti papildomų mokesčių už vėlavimą, visas sąskaitas (buto nuoma, įvairios įmokos ir pan.) apmokėkite prieš išvykdami į kelionę.

Be to, grįžus po kelionės piniginė gali būti gerokai paplonėjusi, tačiau jums nebereikės sukti galvos dėl neapmokėtų sąskaitų, jei tai padarysite prieš skrydį.

Patikrinkite orus

Nors šis patarimas atrodo gana akivaizdus, daugelis keliautojų pamiršta tai padaryti. Skrisdami į šiltus kraštus daugelis nepagalvoja apie lietingas ir vėsias dienas, kurių taip pat pasitaiko. Patikrinę orus, būsite tikri kokių drabužių jums reikės, o kuriuos geriau palikti namuose.

maxresdefault

Pasirūpinkite namais

Prieš išvykdami į kelionę pasirūpinkite savo namais: uždarykite langus, palaistykite gėles, suvalgykite, išmeskite arba atiduokite greitai gendantį maistą. Kitu atveju, grįžę namo, galite rasti nemalonų kvapą.

Savo kelionių planu pasidalinkite su artimu žmogumi

Pasistenkite kelionių planais pasidalinti su artimais žmonėmis. Nelaimės atveju, jie žinos kur jūs galėtumėte būti ir kur siųsti pagalbą.

Ištuštinkite piniginę

Ne, kalbame ne apie pinigus. Kelionėje visuomet reikėtų turėti šiek tiek grynųjų pinigų. Tačiau, iš piniginės išsiimkite visus nereikalingus daiktus: vizitines, nuolaidų korteles, nuotraukas ir pan. Tokiu būdu jūsų piniginė taps lengvesnė, o vagystės atveju, neprarasite vertingų daiktų.

Pasirūpinkite elektroniniu paštu

Jeigu dirbate įmonėje, kurioje bendraujate su klientais elektroniniu paštu, nepamirškite įjungti automatinės žinutės, kuri jūsų klientams leis suprasti, jog šiuo metu atostogaujate.

Nieko nepalikite prie namų

Jeigu gyvenate nuosavame name, nepalikite jokių lengvai atkeliamų daiktų lauke. Jie tik privilios vagis į jūsų kiemą.