Praeitą savaitę, savo 106-ąjį gimtadienį atšventęs, britas Džekas Reynoldsas, sumušė pasaulio Gineso rekordą ir tapo seniausiu žmogumi, nusileidusiu 400 metrų ilgio lynu, Grizdeilo miško parke (Anglija).

Brandaus amžiaus vyriškis, dažniausiai sėdintis invalido vežimėlyje, nes yra per silpnas vaikščioti pats, nusileido 64km/h greičiu skriejančiu lynu, kuris, be to, kabo 60 metrų aukštyje!

Įdomiausia, kad tai net trečiasis pasaulio rekordas, priklausantis vyriškiui. Pasirodo, sulaukęs 104 metų, tapo seniausiu žmogumi, pirmą kartą gyvenime pasidariusiu tatuiruotę, o po 105 gimtadienio gavo seniausio pasaulio žmogaus, važinėjusio linksmaisiais kalneliais titulą.

Be to, Džekas dalyvavo ir daugybėje iššūkių, vienas jų – „Ice bucket challange“ (ledo kibiro iššūkis). Šis vyrukas – tikras ekstremalas, tačiau, tą jis daro ne tik norėdamas smagiai praleisti laiką, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį:

„Jis nusprendė panaudoti savo senyvą amžių, tam, kad atkreiptų visuomenės dėmesį ir galėtų surinkti pinigus labdarai, tai yra pagrindinis jo motyvas, tačiau be viso to, jis puikiai leidžia laiką“, – pasakoja vyro dukra Džeinė. „Taip, tai tapo lyg tradicija – nauji metai, naujas rekordas, nauja labdara“, – pritaria Džekas.

Šiais metais vyras renka pinigus insultu sergantiems žmonėms.