Kvepia Kelionėm tęsia 10 straipsnių ciklą „gražiausios pasaulio vietos“, kurio metu supažindiname jus su 100, mūsų nuomone, gražiausių gamtos ar žmogaus rankomis sukurtų stebuklų.  Jūsų teismui – antra dalis ir dar daugiau nerealių vaizdų.

11. Torres del Paine nacionalinis parkas, Čilė.

Torres del Paine | Gallerystock nuotr.

Torres del Paine | Gallerystock nuotr.

Torres del Paine yra UNESCO saugomas biosferos draustinis Čilėje, Patagonijos regione. Įdomu, kad jis įsteigtas pačios UNESCO organizacijos narių. Parkas žavus savo baltomis kalnų viršūnėmis, mistiniais ežerais ir melsvais ledynais. Tai nekeista, žinant, kad parko teritorijoje driekiasi dalis trečios pagal dydį pasaulio ledynų virtinės. Visgi, ko gero, įspūdingiausia parko vieta yra jo teritorijoje esantis Painės Kordiljeros kalnų masyvas ir joje stūksantys trys dideli granito monolitai, iš kurių ir kilo pavadinimas Torres del Paine. Taip pat pro parką teka Painės upė, tyvuliuoja Pehoės, Nordenšeldo ir Sarmjento ežerai. Kasmet parką aplanko apie 150 tūkstančių lankytojų, kurių 60 proc. yra užsieniečiai.

12. Sokotros salynas, Jemenas.

Sokotra | Wikimedia nuotr.

Sokotra | Wikimedia nuotr.

Sokotros salynas atrodo tarsi transportuotas į žemę iš kitos planetos. Salyną sudarančios 4 salos labiausiai žinomos dėl savo ateivių laivus primenančių medžių. Šie medžiai – cinoberinės dracenos. Jie yra endeminiai ir auga tik šiose salose. Kadangi salynui būdina unikali augalija, jis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiuo metu salose gyvena apie 40 tūkstančių gyventojų, daugiausia – arabai, tačiau yra ir afroarabų, somaliečių ir europiečių. Iš salų į žemyninę Jemeno dalį kursuoja keleiviniai lėktuvai.

13. Borakajus, Filipinai.

Borakajus | 6iee nuotr.

Borakajus | 6iee nuotr.

Borakajus – 4 kvadratinių mylių pločio sala vakarų Filipinuose, turistų vertinama kaip viena gražiausių pasaulio salų, kurioje susipina platūs ir ilgi balto smėlio paplūdimiai, kerinčios olos ir vešlios atogrąžų džiunglės. Saloje gerai išvystytas turizmas, siūlomos įvairios SPA paslaugos, galėsite paskanauti ką tik pagautų jūros gėrybių, išbandyti banglenčių sportą, nardymą ar slidinėjimą vandeniu. Vakarais salą puošia įspūdingi saulėlydžiai. Ši sala, kaip ir Maldyvai ar kitos atogrąžų salos, primena žemę rojuje.

14. Didysis barjerinis rifas, Australija.

Didysis barjerinis rifas | Intercambistas nuotr.

Didysis barjerinis rifas | Intercambistas nuotr.

Tai dar vienas UNESCO saugomas objektas, didžiausias pasaulyje koralinis rifas, kurio ilgis yra daugiau nei 2000 km. Didysis barjerinis rifas yra matomas ir iš kosmoso. Pagrindinė rifo dalis jungia daugiau kaip 2100 pavienių rifų, apsuptų beveik 540 barjerų, sudarančių pakrantės salas. Rife yra apie 400 koralų rūšių, kurių kiekvienas skiriasi savo forma ir spalvomis, tačiau didžioji barjerinio rifo dalis yra balta. Greta šio gamtos stebuklo glaudžiasi daugiau nei 3000 gyvūnų rūšių: aktinijų, krevečių, jūros žvaigždžių, krabų, moliuskų, jūrų sraigių. Niekur kitur negyvena tiek daug jūrų vėžlių. Ties barjeriniu rifu gyvena maždaug dešimtadalis visų pasaulyje žinomų žuvų rūšių.

15. Santorini, Graikija.

Santorini | Bestwallsite nuotr.

Santorini | Bestwallsite nuotr.

Italija turi Veroną, Prancūzija – Paryžių, o Graika – Santorini salą, kuri laikoma kone romantiškiausia valstybės vieta. Ši vulkaninė sala plyti Egėjo jūroje ir priklauso Kikladų saloms. Santorinis daug kam žinomas iš nuostabiai atrodančių baltų namų mėlynais stogais. Įdomu, kad jie balti yra ne pačių gyventojų noru, o įstatymų pagrindu, įpareigojusių namus dažyti baltai dėl politinių sumetimų.  Po kelių dešimtmečių nuo šio įstatymo įsigaliojimo, mėlynos ir baltos spalvos kombinacija tapo žinomiausiu visų Kikladų salų prekės ženklu. Santorini yra seismiškai aktyvi, po 20 amžiuje įvykusio žemės drebėjimo ir ugnikalnio išsiveržimo buvo sunaikinta apie 85 proc. statinių, tačiau pradėjus turizmo verslą Santorini atsigavo. Jeigu pasiryžote aplankyti šią unikalią vietą – nepamirškite, kad ji viena brangiausių Graikijoje, o namie palikta piniginė sukeltų nemenkų problemų.

16. Bled ežeras, Slovėnija.

Bled | Gettyimages nuotr.

Bled | Gettyimages nuotr.

Slovėnijos Alpėse tyvuliuojantis Bledo ežeras – dar viena nuostabi Europos vieta, kurioje patiriamų emocijų neįmanoma apibrėžti jokia nuotrauka ar pasakojimu. Tam, kad suprastum, reikia apsilankyti ir pajausti pačiam. Žalio smaragdo spalvos vandenys plyti 475 metrų aukštyje, šalia Bledo miesto. Ežeras yra ledyninės kilmės, o jį supa vaizdingi kalnai ir miškai. Šiauriniame krante stūkso viduramžių pilis, kuri taip pat pavadina miesto ir ežero vardu. Viduryje ežero yra sala, kuri yra vienintelė Slovėnijoje natūraliai susidariusi sala. Joje yra keletas pastatų, svarbiausias iš jų – Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Pastarojoje vis dar yra vykdomos vestuvės, kurias čia rengia ne tik slovėnai, bet ir svečiai iš kitų valstybių. Šis ežeras mėgiamas ne tik turistų, bet ir sportininkų. Jame keturis kartus (paskutinį kartą – 2011 metais) vyko pasaulio irklavimo čempionatas.

17. Fernando de Noronija salynas, Brazilija.

Fernando de Noronija | Worldoftravel nuotr.

Fernando de Noronija | Worldoftravel nuotr.

Fernando de Noronija yra vulkaninės kilmės salynas Atlanto vandenyne, 350 km nuo rytinės Brazilijos pakrantės ir priklauso Pernambuko valstijai. Jis sudarytas iš 21 salos, daug mažų salelių ir virš vandens iškilusių uolų. Pastoviai gyvenama čia tik pagrindinė didžioji sala, kurios pavadinimu vadinamas visas salynas. Joje yra ir oro uostas, kurio pagalba nuolatiniai apie 3000 gyventojų gali pasiekti žemyninę valstybės dalį.  Įdomu, kad ši sala kadaise buvo kalinių trėmimo vieta, todėl XIX a., tam, kad pastarieji neturėtų iš ko pasigaminti plaustų, buvo iškirsti visi miškai. 1988 m. 70 proc. salyno buvo paskelbta nacionaliniu parku, o 2001 m. Fernando de Noronija drauge su Rokos atolu (žiedo formos koralų sala) įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

18. Vaitomo jonvabalių urvai, Naujoji Zelandija.

Vaitomo jonvabalių urvai | Huffpost nuotr.

Vaitomo jonvabalių urvai | Huffpost nuotr.

Ši vieta garsi savo melsvai šviečiančiais ir jokioje kitoje pasaulio valstybėje negyvenančiais jonvabaliais, kurie urvuose sukuria įspūdingą šviesų šou. Tai unikali vieta, kurioje galiai po žeme, tamsiuose kalkakmenio urvuose mirga ištisi jonvabalių „žvaigždynai“. Vaitomo regionas kadaise skendėjo po vandeniu, o dėl geologinio ir vulkaninio vietovės aktyvumo čia pradėjo formuotis kalkakmenio urvai. Pastarųjų šiame regione priskaičiuojama daugiau nei 300. Jonvabalių urvas yra tik maža dalis urvų sistemos, tačiau ko gero – žaviausia ir romantiškiausia iš visų Vaitomo vietų.

19. Kokoros slėnis, Kolumbija.

 | Pepinilosvoladores nuotr.

Kokoros slėnis | Pepinilosvoladores nuotr.

Kolumbijos Andų kalnuose esantis Kokoros slėnis žinomas dėl jame augančių aukščiausių pasaulyje palmių – Kokoros vaškinių, kurios yra nacionalinis Kolumbijos medis bei šalies simbolis. Šios palmės užauga net iki 60 metrų aukščio.  Pavadinimas Kokora kilęs iš Kimbajų princesės vardo ir reiškia „vandens žvaigždė“. Slėnis yra Nevados nacionalinio gamtos parko dalis, į kurį buvo įtrauktas 1985 metais, Kolumbijos vyriausybės sprendimu. Slėnyje taip pat auga ir kitų įvairių augalų, kurių dalis yra nykstantys, todėl slėniui suteiktas saugomo parko statusas. Tai viena populiariausių turistų lankomų vietų Kolumbijoje, siūlanti išnaudoti žygiavimo ir stovyklavimo galimybes, taip pat siūlanti paukščių stebėjimo, kalnų dviračių, jodinėjimo arkliais, plaukiojimo kalnų upėmis ir kitas įvairias pramogas.

20. Petra, Jordanija.

Petra | Gadventures nuotr.

Petra | Gadventures nuotr.

Petra yra archeologinė vietovė Jordanijoje, garsėjanti akmens statulomis, išskaptuotomis uolose apie 200 m. prieš mūsų erą. Tai pamirštas nabatėjų miestas, dar vadinamas raudonąja dykumų rože. Uolose iškalti nuostabūs rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Petra kadaise buvo Nabatėjų karalystės sostinė. Miestas buvo sunkiai pasiekiamas, tačiau tokia geografinė padėtis leido tapti klestinčių karavanų ir prekybos centrus. Pro Petrą driekėsi senovinis prekybinis Karalių kelias, jungęs Egiptą su Asirija. Tai reto grožio senovinis miestas, kurio unikalumą puikiai parodo vieta atnaujintame 7 pasaulio stebuklų sąraše, kur Petra „palaiko kompaniją“ Didžiosioms Gizos piramidėms, Tadž Mahalui, Romos koliziejui, prarastajam inkų miestui Maču Pikču, Čičen Icos šventyklų miestui, Kristaus atpirkėjo statulai ir Didžiajai kinų sienai.