Bendrovė „European Cities Marketing“ (ECM) praneša, kad 2016 metais turizmas Europoje paaugo net 3,6 proc., vietinių turistų nakvynės išaugo 6 proc., o užsienio – 2,3. Vis dėlto labiausiai turistų mėgstamų Europos miestų dešimtuko viršūnė išliko tokia pati, praneša europeancitiesmarketing.com.

Lietuvių itin pamėgtas Londonas, meilės miestas Paryžius bei trankiausiais vakarėliais garsėjantis Berlynas ir toliau mėgaujasi pirmosiomis dešimtuko vietomis. Tiesa, ir toliau mažėja turistų iš Italijos, Rusijos ir Japonijos, tuo metu kinai turistauja dažniau, jų vidurkis pakilo 2,2 proc.

Įdomu tai, kad 2016 metais net 6 proc. išaugo vietinių turistų nakvynės, kai tuo metu užsienio – tik 3,6. Šioje vietoje dešimtukas kiek pakito – dešimtoje vietoje su daugiausia suteiktų nakvynių ir užsienio, ir vietiniams turistams atsidūrė Amsterdamas, iš dešimtuko išstumdamas Stokholmą.

Dešimtuke ir vėl pirmauja Londonas, antroje vietoje Paryžius, toliau Berlynas, Roma ir Barselona. Paryžius vis dar išlieka antroje vietoje, nors turistų srautas gerokai sumažėjo nuo jį sudrebinusio teroro.

ECM prezidentas Egnasis de Delasas aiškina, kad turizmui nemažai įtakos daro ir kraupūs įvykiai, pavyzdžiui, terorizmas. „Užsienio turistai, kinai ar japonai, ypač jautriai reaguoja į suvokiamą riziką. Tačiau paskutinis 2016-ųjų ketvirtis rodo, kad Europa vėl grįžta į savas vėžes. Turistų skaičius Paryžiuje vėl atsigauna, nors kurį laiką itin mažėjo, kaip mažėja ir Rusijoje. Europos turizmas 2016 metais išties buvo it blaškomas vėjo, tačiau Europa vis dėlto išlieka viena patraukliausių vietų keliauti“.

Remiantis ECM duomenimis, daugiausia turistų atvyksta iš JAV (11 proc.), Vokietijos (9 proc.) bei Jungtinės Karakystės (9 proc.). Kinijos turizmas, kurį galime laikyti kaip vieną sparčiausiai augančių, ir 2016 metais paaugo 2,2 prc.

10 Europos miestų, kuriuose suteikiama daugiausia nakvynių tiek užsienio, tiek vietiniams turistams:

1. Londonas
2. Paryžius
3. Berlynas
4. Roma
5. Barselona
6. Madridas
7. Praha
8. Viena
9. Miunchenas
10. Amsterdamas