Skaitant keliautojų tinklaraščius tįsta seilė, kaip jie išdrįso keliauti vienui vieni ir tose kelionėse patyrė neišdildomų įspūdžių? O gal dar blogiau – daugelį metų nematytas klasiokas išdrįso susikrauti kuprinę ir dabar mojuoja tau iš feisbuko nuotraukos prieš lipdamas į lėktuvą vienut vienutėlis? O ką veiki tu?

Baik pavydėti! Nors, jei vis dar bijai keliauti vienas, „Kvepia Kelionėm“ surinko 10 privalumų, kodėl turėtum dabar pat nusivalyti tą nutįsusią seilę ir pagaliau išdrįsti nusipirkti bilietą kelionei, į kurią leisies visiškai vienas!

Laisvė savanaudiškumui

Kelionės yra vienintelė vieta, kur savanaudiškumą galima vadinti privalumu. Išties, juk nereikės prie nieko taikytis, kurpti bendrų planų ar paklusti kažkieno norui pietauti vienur ar kitur. Pasimėgauk savo norais.

Įdomių pažinčių ratas

Keliautojas niekada nebūna vienas. Tai taisyklė, kurią galėtų patvirtinti kiekvienas, pasiryžęs keliauti be antrosios pusės, mamos, močiutės ar būrio draugų. Kodėl? Todėl, kad vienišas svetimšalis visuomet traukia smalsių vietinių žvilgsnius, o ir pačiam keliautojui norisi su kažkuo papliurpti prie rytinio puodelio arbatos ar laukiant traukinio neaiškiame kaimelyje.

Neribota galimybė skaityti

Dažnas keliautojas į savo kuprinę ar lagaminą įsimeta knygą, tačiau kiek iš jų namo grįžta taip tos knygos ir neatsivertę…? Kai keliauji vienas, nėra partnerių ar draugų, kurie trukdytų atsiversti knygą. Laisvė skaitymui!

Savęs pažinimas

Bene geriausias dalykas, kuris gali nutikti keliaujant vienam – savęs pažinimas. Juk būdamas patogioje namų aplinkoje esi visiškai saugus ir ramus, tačiau ar žinai, koks ar kokia tapsi ištikus nepatogiai situacijai ar pasiklydus svetimame krašte?

Daugybė laiko

Nori stabtelėti ir žiūrėti į pastatą dešimt minučių? O gal tiesiog miegoti iki pietų? O gal sėdėti ant pievos vidury pasakiško grožio parko ir mintyse gvildenti kūrybines idėjas? Keliauk vienas – visas laikas bus tavo!

Užsienio kalbos lavinimas

Žinoma, labai patogu keliaujant savo bendraminčių būryje turėti tokį asmenį, kuris puikiai kalba tos šalies, kurioje esate, kalba. Tačiau keliaujant vienam nebebus nugarų, už kurių pasislėpsi ar nuslėpsi nekokias užsienio kalbos žinias. O tai, kad reiks suktis pačiam – didžiulis privalumas lavinant užsienio kalbas.

Pasitikėjimo savimi didinimas

Pasitikėjimas savimi tikrai nėra pasipūtėliškumas. Jei išdrįsi keliauti vienas, vienaip ar kitaip įveiksi visas kliūtis bei patirsi nuostabių nuotykių, taigi namo grįši ne tik kupinas neišdildomų patirčių, bet ir labiau savimi pasitikintis.

Finansinis patogumas

Nėra ko ir kalbėti – keliaudamas vienas eisi ten ir darysi tai, ką leidžia tavo piniginė. Keliaudamas vienas savo pinigus leisi pagal savo norus, o ne derindamas prie kitų įgeidžių.

Vienas nereiškia vienišas

Kiekvienam žmogui, įsisukusiam į šiuolaikinio pasaulio ritmą, verta pabūti vienam. Tik nepainiokite –vienuma nėra vienišumas.

Išspręsi savo problemas ir nugalėsi baimes

Taip, nors skamba neįtikėtinai, tačiau tokiose kelionėse gali sugalvoti ne vienos savo problemos sprendimą ir nugalėti baimes. Žinoma, visų savo problemų pabėgęs į kitą pasaulio kampelį neišspręsi, taip, kaip ir nenugalėsi visų baimių, tačiau apmąstymai ir savęs „įmetimas“ į nepatogias padėtis verčia tobulėti.

Ir tai tik maža saujelė priežasčių, kodėl turėtum tuoj pat nusivalyti tą nutįsusią seilę ir pagaliau nusipirkti bilietai savo svajonių kelionei!