Kas daro šalies gyventojus laimingiausius pasaulyje? Kaip teigia Jungtinių Tautų organizacija, ilga gyvenimo trukmė, gera sveikata, socialiniai ryšiai, pasitikėjimas valdžia, aukštas pragyvenimo lygis, dosnumas – tai pagrindiniai faktoriai nulemiantys žmonių laimės lygį. Šį kartą įvardinsime 10 laimingiausių pasaulio valstybių 2017 metais ir įvardinsime jų išskirtinius bruožus.

10. Švedija

Pora bėgioja Stokholme

Pora bėgioja Stokholme

Švedai moka sau susiorganizuoti trumpas atokvėpio valandėles tarp darbų. Tai pirmoji šalis pasaulyje bandanti trumpesnę darbo savaitę. Nenuostabu, kad skirdami tiek dėmesio žmonių darbo ir laisvalaikio balansui švedai patenka tarp laimingiausių šalių.

9. Australija

Gatvės papūdimys

Gatvės papūdimys

Australija turi daugiau nei 10 tūkst. nepakartojamų paplūdimių. Su tiek smėlio, saulės ir jūros australai tikrai pretenduoja į laimingiausius žmones pasaulyje.

8. Naujoji Zelandija

Naujoji Zelandija

Naujoji Zelandija

Jūra iš kiekvienos salos vietos nėra nutolusi daugiau kaip 130 km. Be to, čia unikali ir kvapą gniaužianti gamta, aukštas pragyvenimo lygis ir atsipalaidavę iš viso pasaulio atvykstantys žmonės.

7. Kanada

Vankuveris

Vankuveris

Kanados miškai užima net 10 proc. visų pasaulio miškų. Tai švariausia, ekologiškiausia ir viena tvarkingiausių šalių pasaulyje, kurioje gyvena gamtą mylintys žmonės.

6. Nyderlandai

Žmogaus teisių ir lygių galimybių galimybių paradas Amsterdame

Žmogaus teisių ir lygių galimybių galimybių paradas Amsterdame

Gėlių šventės, laisvės ir demokratijos atmosfera bei vakarietiškas gyvenimo būdas užtikrina, kad olandai pakankamai stipriai džiaugiasi gyvenimu. Be to Amsterdamas turi net 1281 tiltą – tris kartus daugiau nei Venecija.

5. Suomija

Kakslauttanen stiklinis namelis ir šiaurės pašvaistė

Kakslauttanen stiklinis namelis ir šiaurės pašvaistė

Suomiai kaip niekas kitas gerai prisitaikė prie niūrių ir darganotų dienų. 5.3 mln. gyventojų šalyje suskaičiuojama 2 mln. saunų. Tad Suomijoje nėra to blogo, kas neišgaruotų saunoje.

4. Šveicarija

Saulėlydis virš Ženevos ežero

Saulėlydis virš Ženevos ežero

Pasak Tarptautinės kakavos organizacijos, kiekvienas šveicaras suvalgo apie 11 kg šokolado per metus. Pridėkime pasakiško grožio Alpes ir gausime fantastišką laimės kokteilį.

3. Islandija

Reikjavikas

Reikjavikas

Tai Ugnies ir Ledo žemė, kurioje ledynai nuolat grumiasi su ugnikalniais ir taip formuoja unikalų kraštovaizdį. Vien Vatnajokulo ledynas užima tokį plotą kaip Puerto Rikas. Turėdami tiek unikalių gamtos stebuklų islandai jaučiasi nei apleisti, nei vieniši – juos lanko visas pasaulis.

2. Danija

Kongens Have parkas

Kongens Have parkas

Kopenhagos miestas tiesiog pastatytas dviratininkams. Trečdalis Kopenhagos gyventojų kiekvieną dieną važiuoja dviračiu – tai atsiliepia žmonių sveikatai ir laimei. Juk taip smagu išvengti rytinių ir vakarinių kamščių.

1. Norvegija

Reine kaimelis, Lufuteno salos

Reine kaimelis, Lufuteno salos

Prie to, kad Norvegijos dangų žiemomis spalvina Šiaurės pašvaistės, galima pridėti dar dešimtis kitų įdomių faktų. Geras pragyvenimo lygis, bendruomeniškumas, saugumas, įspūdinga gamta ir jaukūs miestai leidžia norvegams ištverti tamsias žiemas.

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.