Turkija – viena populiariausių lietuvių atostogų krypčių. Žydras vanduo, karšta saulė ir puikūs viešbučiai – trys veiksniai puikiai apibūdinantys šią abipus Bosforo sąsiaurio įsikūrusią, tačiau šiame straipsnyje atskleisime faktus, kurių apie šią šalį galbūt nesate girdėję.

1. 80 procentų visame pasaulyje eksportuojamų lazdynų riešutų yra užauginta Turkijoje.

2. Turkijos mieste Pataroje gimė Šventasis Mikolajus, kuris yra katalikų ir stačiatikių gerbiamas šventasis. Įdomu tai, kad jis laikomas Kalėdų Senelio prototipu. Ir iš tiesų, nors daugelis vaikų mano, jog Kalėdų Senelis gimė šiaurės ašigalyje, jis iš tiesų gimė Turkijoje, išpopuliarėjo Europoje, o dabartinį savo įvaizdį įgavo anapus Atlanto.

3. Didžiajame Stambulo turguje yra 64 gatvės, per 4 000 prekyviečių ir daugiau nei 25 000 darbuotojų. Tai vienas didžiausių turgų pasaulyje, kuriame kas dieną apsilanko nuo 250 000 iki 400 000 žmonių. 2014 metais turgus buvo pripažintas daugiausiai turistų sulaukusiu objektu pasaulyje, kadangi jį aplankė apie 91 250 000 lankytojų.

Didysis Stambulo turgus | Youtube.com nuotr.

Didysis Stambulo turgus | Youtube.com nuotr.

4. Iki 1934 metų dauguma Turkijos gyventojų neturėjo pavardžių.

5. Turkija yra lyderė pasaulyje pagal įkalintų žurnalistų skaičių. Tiesa, tuo nereikėtų didžiuotis, kadangi pastaruoju metu šioje šalyje prezidentas įgauna vis daugiau galių, o tokiu būdu pamažu naikinama demokratija.

Mitingas už žurnalistų teises | Turkishrights.org nuotr.

Mitingas už žurnalistų teises | Turkishrights.org nuotr.

6. Jeigu manėte, kad Turkijos sostinė yra Stambulas – iki šiol klydote. Nuo 1923 metų, po nepriklausomybės karo, Turkijos sostinė yra antras pagal dydį šalies miestas Ankara.

7. Stambulas yra vienintelis pasaulio miestas, esantis dviejuose žemynuose. 3 procentai Turkijos yra Europos žemyne, tuo tarpu likę 97 – Azijoje.

8. Atsiprašome Nyderlandų, bet tulpes į Europą atvežė turkai. Jie tai padarė dar 16 amžiuje.

Tulpės | Trekearth.com nuotr.

Tulpės | Trekearth.com nuotr.

9. Turkijos kurortuose galite pamatyti kupranugarių ar jais pajodinėti, tačiau tikriausiai nežinojote, jog Turkijoje nėra dykumų. Todėl kupranugariai čia natūraliai negyvena ir yra atvežti.

10. Turkijoje yra 130 viršukalnių, siekiančių bent 3 000 metrų. Turkijoje yra neįtikėtinų kalnynų, o Palandoken mieste yra 3 125 metrų ilgio natūrali slidinėjimo trasa, kuri pripažįstama ilgiausia Europoje.